Новий законопроєкт щодо захисту історичної архітектури міст 0 4


Врегулювання забудови
історичного ареалу міст

Мінкульт направив до Державної регуляторної служби законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження традиційного характеру середовища та протидії хаотичній забудові».

Він передбачає врегулювання забудови історичного ареалу міст, посилення охорони архітектурних пам’яток та підвищення штрафів за пошкодження, нанесені об’єктам культурної спадщини.

Основне нововведення – запровадження єдиної інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якої забезпечуватиметься відкритий доступ до інформації у сфері культурної спадщини, зокрема, можливість сплачувати штрафи та отримувати результати деяких адміністративних послуг. Впровадження цієї системи важливе з огляду на те, що сьогодні 90% інформації про пам’ятки культури зберігається на паперових носіях і не можуть бути використані у містобудівних чи земельних кадастрах.

Зміна функціонального призначення приміщення під офіс — який порядок отримання містобудівних умов та обмежень?

Які ще зміни відбудуться у містобудівній сфері завдяки прийняттю цього законопроєкту?

Буде створений центральний орган виконавчої влади, який буде здійснювати оцінку проєктів реставрації та будівництва на об’єктах культурної спадщини. Така оцінка буде включена у перелік обов’язкових документів, які необхідні заявнику для проведення будівельних робіт в межах охоронних зон пам’яток. Введення кримінальної відповідальності за самочинне будівництво в історичному ареалі, яке карається штрафом 60-70 тисяч неоподатковуваних мінімумів громадян (1 – 1,1 мільйона гривень). Впроваджуватимуться чіткі нормативи до встановлення меж територій пам’ятки, історичного ареалу та охоронних зон, які обов’язково мають враховуватись у земельному та містобудівному кадастрах.

Мінрегіон бере на себе відповідальність за призначення та кроки, необхідні для продовження реформи ДАБІ — Чернишов

Читайте також: раніше ми писали на що слід звернути увагу при виборі шпаклівки та як досягти найкращого результату від фінішного етапу шпаклювання

 
Источник: facebook

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *