Нову якість житлової політики запропонує Housing Ukraine 0 71


HOUSING UKRAINE

Започатковано роботу Всеукраїнської громадської організації HOUSING UKRAINE. Про це йшлося 4 липня на презентації «Нова житлова політика України – починаємо тут і сьогодні» в Українському кризовому медіа-центрі (Український дім).

Відкрив презентацію почесний президент HOUSING UKRAINE, голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний. «Ми хочемо започаткувати ідеальну житлову політику як одну з основних складових державної політики, — зазначив лідер громадської організації. – І починаємо тут і зараз».

Сергій Комнатний окреслив напрямки діяльності HOUSING UKRAINE. Перший з них – перегляд і модернізація законодавства, що регулює житлову політику в Україні. «За роки Незалежності законодавці не спромоглися ухвалити такий фундаментальний документ, як новий Житловий кодекс, — наголосив почесний президент ГО. — Вдосконалення чекають правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та інші закони й підзаконні акти».

— У сучасному світі, в сучасній економіці, немає сенсу говорити про безоплатну роздачу житла. Звичайно, є категорії громадян, які мають юридичне і моральне право на отримання від держави безкоштовного житла. Але це окремі індивідуальні випадки, — продовжив Комнатний. – Не можна підтримувати ідеї про те, що держава зобов’язана безкоштовно забезпечити житлом, причому передати це житло у власність. Держава зобов’язана створити умови, за яких кожна економічно активна людина зможе самостійно, можливо, за  державної підтримки, але самостійно вирішити своє житлове питання.

А починати треба з приведення до нинішніх реалій Концепції державної житлової політики,  затвердженої ще 1995 року.

Характеризуючи стан житлової сфери в Україні, Сергій Комнатний зазначив, що 54% відсотки громадян нашої країни мешкають у перенаселеному житлі. Тоді як у Великій Британії, Франції, Фінляндії, Германії рівень перенаселення складає 7%, у Бельгії – 2%. 39% сімей в Україні живуть в умовах, коли на кожного члена сім‘ї припадає житлова площа, менша за санітарну норму (тобто менше 13,65 кв. м).

Житловий фонд в Україні на 70% складається з житла, побудованого за СРСР, у 60-ті – 80-ті роки. У відносно новому житлі, що збудовано після 90-х років проживає лише 11 відсотків населення. За офіційною інформацією, 7,5% житлового фонду (75 млн кв. м) зовсім непридатні для життя.

Іншими проблемами є застарілі комунікації, актуальна загроза комунального колапсу, низька енергоефективність будівель. «Енергоефективність має бути закладена не тільки в нове будівництво, а і  в реновацію старого житлового фонду, — підкреслив Комнатний. – Саме старі будинки є джерелом найбільших енерговитрат».

Важливою складовою діяльності HOUSING UKRAINE є сприяння Доступності. Це доступність і якість житлово-комунальних послуг, доступність для громадян ринку житла у формі приватної власності, орендного житла, доступність заходів з підвищення енергоефективності й реновації старого житлового фонду.

Стратегічною метою HOUSING UKRAINE Сергій Комнатний назвав нову житлову політику держави, що дозволить Україні досягти 100%-го виконання однієї з Цілей сталого розвитку ООН – забезпечити загальний доступ до достатнього, безпечного і недорогого житла й основних послуг.

Презентація продовжилася виступами виконавчого директора ГО «Housing Ukraine» Сергія Богости і члена правління ГО «Housing Europe» Андреса Яадли.

Джерело: HOUSING UKRAINE

Previous ArticleNext Article