Облікова ставка неминуче зросте: в НБУ спрогнозували, як сильно вона підвищиться 0 5


Що буде з обліковою
ставкою у 2021 році

Більшість комітету з монетарної політики НБУ схиляється до підвищення облікової ставки у 2021 році. Вона має повільно зрости до 7% протягом наступних місяців.

Члени комітету вважають, що підвищення облікової ставки:

сприятиме послабленню фундаментального інфляційного тиску; має покращити інфляційні очікування, а тому допоможе поступово сповільнити інфляцію.

7% не для всех. Как будет работать доступная ипотека, кто ее получит и что будет с ценами на жилье (ИНФОГРАФИКА)

Як заявили у НБУ, збільшення облікової ставки може повернути інфляцію до цільового діапазону 5% на початку 2022 року.

«Під час обговорення прогнозної траєкторії облікової ставки думки членів КМП також розділилися, хоча переважна більшість вважає підвищення облікової ставки у 2021 році неминучим», – мовиться у повідомленні.

Як йдеться в повідомленні, вісім із десяти членів КМП підтримують збереження облікової ставки на рівні 6%, утім, по-різному оцінюють ризики для інфляційного розвитку.

Як змінювалася облікова ставка в Україні

Перша встановлена Нацбанком України облікова ставка – у 1992 році – дорівнювала 30%. У добу гіперінфляції у 1993 – 1994 роках вона сягнула рекорду – 300%. Згодом знизилася і не перевищувала 20%, аж поки у 2015 знову підвищилася до 30%. У 2019 році НБУ змінював облікову ставку 5 разів і знизив її з 18% до 13,5% Впродовж 2019 року гривня зміцнилася на 20%, а інфляція вперше за багато років є меншою за цільовий показник і становила 4,1%. Вже у червні 2020 року НБУ знизив облікову ставку до рекордного мінімуму – до 6%. Причиною цього стали: зниження темпів інфляції, поступове відновлення ділової активності з послабленням карантину, Україна та МВФ домовилися продовжувати співпрацю і про новий транш.

Бум на рынке загородного жилья: какие дома предпочитают украинцы и как изменились цены (ИНФОГРАФИКА)

Що таке облікова ставка?

Це – монетарний інструмент. Вона стосується багатьох українців, адже саме від неї залежить відсоток на кредити та депозити, іпотеку, рівень інфляції та курс гривні. Облікова ставка показує, скільки коштують гроші в економіці. Що вища ставка, то дорожчими є гроші в економіці. Що нижчою – то дешевшими.

Квартири дорожчають на вторинному ринку житла столиці (ІНФОГРАФІКА) 

Интересно о ремонтах: ранее мы писали, как подобрать мебель после ремонта и стройки  
Источник: economy

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *