Обов’язковий радіаційний контроль буде запроваджений на полігонах побутових відходів в Україні 0 62


На єдиному працюючому сміттєспалювальному заводі «Енергія» у Києві такий радіаційний контроль працює

Міністерство розвитку громат та територій України оновлює державні будівельні норми щодо проектування полігонів побутових відходів. Одна з найважливіших пропозицій змін – впровадження обов’язкового радіаційного контролю на в’їзді на територію полігонів для моніторингу речовин, що ввозяться. Це необхідна норма безпеки, яка зможе попередити ризик виникнення екологічної катастрофи.

«Сьогодні на більшості українських полігонів немає чіткого контролю відходів, які ввозяться. Тому зазвичай туди ввозиться усе. І серед цих відходів можуть бути небезпечні для довкілля та людини речовини, які надходять від лікарень та інших спеціальних закладів, привозяться із зони відчуження ЧАЕС. Потім разом з усім сміттям ці речовини гниють і розкладаються, чим можуть провокувати зараження ґрунту, повітря та виникнення екологічної катастрофи. Тому ми взяли за приклад досвід Європи і хочемо запроваджувати обов’язковий радіаційний контроль. Це такі спеціальні рамки на в’їзді на територію полігонів, за допомогою яких можна моніторити ввезення небезпечних речовин», — написав на своїй сторінці у Facebook замміністра Лев Парцхаладзе.

Він додав, що на єдиному працюючому сміттєспалювальному заводі «Енергія» у Києві такий радіаційний контроль працює.

Нагадаємо, що у нових нормах ДБН щодо полігонів, що зараз розробляються, планується ввести низку сучасних рішень і технологій поводження з побутовими відходами, які використовуються у всьому цивілізованому світі і направлені на покращення екологічної ситуації на планеті.

Це:

вимоги щодо обов’язкової рекультивації полігону після його заповнення. обов’язкове влаштування радіаційного контролю того, які відходи попадають на полігон. нові підходи до розрахунків обсягів утворення біогазу на полігонах. розширення місць застосування штучних протифільтраційних екранів та чіткі вимоги до визначення об’ємів фільтрату на прилеглій території полігону. чіткі вимоги до висоти полігонів, його ухилів, розташування доріг і трас, розміщення промислових та інших побутових відходів на полігонах. можливість використання технологій дезодорації полігонів, а також геосинтетичних дренажних матеріалів для уникнення витікання фільтрату. інші європейські вимоги та практики.
Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 

Previous ArticleNext Article