«Отримувати дозвільну документацію ніколи не було так важко, як в останній рік,» — Андрій Вавриш 0 59


Реальна ситуація протилежна тому, що показують рейтинги

Як відомо, Україна цього року піднялася з 140-го на 30-е місце в рейтингу Doing Business за показником «отримання дозволу на будівництво». Однак реальна ситуація у країні протилежна тому, що показують рейтинги – отримувати дозвільну документацію ніколи не було так важко, як в останній рік. Про це розповів девелопер, CEO компанії SAGA Development Андрій Вавриш під час зустрічі Європейської бізнес асоціації «Глобальний огляд економіки України».

Така ситуація, за його словами, пов’язана з вимогами монополістів, які надають технічні умови на підключення до мереж.

«Згідно з останніми змінами до закону про ринок електроенергії України, які діють з 1 липня, щоб отримати техумови на підключення електрики, землекористувач повинен спочатку розділити свій майданчик, віддати фрагмент землі енергогенеруючій компанії, встановити там трансформаторну підстанцію й передати її монополісту безкоштовно. Будувати над нею вже не можна. Тільки після виконання цієї умови монополіст видасть ТУ. Але виконати таку умову неможливо», – пояснює девелопер.

Для поліпшення позицій в рейтингу Україна, за твердженням експерта, пішла за так званим «хорватським сценарієм», коли, знаючи принцип складання рейтингу, влада робила певні кроки для поліпшення позицій без реальних змін.

«Це загальна характеристика всього ринку. Далі в таких умовах розвиватися не можна. Ринок час виводити з цього задзеркалля», – підсумував девелопер.

Втім, Вавриш висловив обережний оптимізм щодо подальшого розвитку будівельної галузі, пояснивши, що багато у чому реальна ситуація буде залежати від стратегії розвитку міст.

Читайте також:

«Наші клієнти вимагать житло значно вищої якості» — Андрій Вавриш про тенденції ринку житлової нерухомості

Previous ArticleNext Article