Пам'ятку на столичній Поштовій площі хочуть внести до списку ЮНЕСКО 0 56

Розкопки під Поштовою

Міністерство культури працюватиме над тим, аби археологічну пам’ятку на Поштовій площі було внесено до списку ЮНЕСКО. Про це повідомив міністр Євген Нищук.

Мінкульт визначив переможця у конкурсі на концепцію історико-культурного та туристичного центру «Річкова брама тисячолітнього Києва». Це команда архітекторів і проєктувальників – Людмила Баженова, Вячеслав Гоцалюк та Олександр Приходько.

Завдання конкурсу полягало у тому, щоб запропонувати зв’язок між площею і майбутнім підземним музеєм – зокрема презентувати й якісну візуалізацію входу з поверхні площі.

Компанія «Хенсфорд-Україна» планувала побудувати під Поштовою площею торговельно-розважальний центр. Але 2015 року під час будівельних робіт виявили археологічні артефакти.

Було знайдено квартал середньовічного міста XI-XII століть, вулицю XVII-XVIII століть, поховання, монети різних епох, прикраси, посуд, кулі та стріли, княжі печатки тощо. Також було знайдено давніші археологічні шари, тому археологи припускають, що в разі продовження досліджень можна виявити домонгольські артефакти ІХ століття.

Джерело: hmarochos

Previous ArticleNext Article