Президент підписав Указ, що має значно спростити процес отримання адміністративних послуг 0 41


Кабмін має забезпечити поступовий перехід надання окремих публічних послуг у електронний формат

Президент Володимир Зеленський підписав указ «Про деякі заходи щодо забезпечення надання якісних публічних послуг», який має на меті спростити процедури отримання різноманітних адміністративних послуг.

Документ ухвалено «з метою утвердження функціонування сервісної держави — держави для громадян і бізнесу, забезпечення належної реалізації прав фізичних та юридичних осіб y сфері надання публічних, зокрема адміністративних, послуг, створення сучасної інфраструктури, зручних та доступних електронних сервісів для надання таких послуг».

Зокрема, Кабмін має забезпечити поступовий перехід надання окремих публічних послуг у електронний формат. Окрім того, процедура надання послуг має бути значно спрощена.

В Указі Кабімну доручається запровадження нових підходів до утворення та діяльності центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП)

Серед інших змін, планується направляти частину оплати за надання адмінпослуг на матеріально-технічне забезпечення діяльності центрів та преміювання адміністраторів цих центрів.

Для консультацій фізичних та юридичних осіб Указ пропонує використовувати «гарячі лінії», «чат-боти», електронні бази типових питань і відповідей по найбільш популярним публічним послугам.

Для спрощення та прискорення роботи центрів пропонується скасувати паперову форму заяви, якщо необхідні відомості є в електронному вигляді або в документах, що подаються особою.

Окрім того, в Указі Президент пропонує надавати окремі адмінпослуги в автоматичному режимі, а за бажанням суб’єкта відправляти результати звернення за допомогою кур’єрського зв’язку.

Читайте також про те, що Прем’єр-міністр пообіцяв «тотальну цифровізацію» країни та програму дій, створену «за допомогою комп`ютеру». А також про те, що діджиталізація стане одним з пріоритетів роботи Міністерства розвитку громад і територій.

Previous ArticleNext Article