Прийнято закон про дистанційну роботу. Що відомо? 0 29

Рада схвалила
закон про дистанційну роботу

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроект №4051, який регулює положення про дистанційну роботу українців. Документом розмежовуються поняття надомної та дистанційної праці.

Згідно з тексом законопроєкту, дистанційну роботу співробітник виконує поза приміщеннями роботодавця в будь-якому місці за вибором і з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Надомна ж робота виконується за місцем проживання співробітника або в інших заздалегідь обраних ним приміщеннях.

Якими будуть офіси в епоху пост-ковіду і до чого готуватися бізнес-центрам

В обох випадках при укладенні трудового договору, роботодавці матимуть право отримати відомості про місце проживання або інше місце, де працюватимуть фахівці.

Документ визначає поняття «гнучкий режим робочого часу» – режим роботи, що є відмінним від визначеного правилами внутрішнього трудового розпорядку, за умови дотримання відпрацювання сумарної кількості робочих годин протягом встановленого періоду. Такий режим робочого часу може передбачати: фіксований час (у цей час працівник обов’язково повинен бути присутнім на робочому місці та виконувати свої посадові обов’язки); змінний час (працівник на власний розсуд визначає періоди роботи в межах встановленої норми тривалості робочого часу); час перерви для відпочинку і харчування.

В столиці 197 незаконних будівництв, станом на кінець 2020 року — підрахунок КМДА

Законом дозволяється працівнику поєднувати віддалену роботу з роботою у звичайному режимі на робочих місцях у приміщеннях або на території роботодавця.

Крім того, працівник, відповідно до закону, може вимагати від роботодавця тимчасовий (до двох місяців) перехід на дистанційну роботу в разі, якщо на робочому місці щодо нього вчинили дії, що містять ознаки дискримінації.

За газ заплатимо за більші обсяги ніж зафіксував лічильник. Так, тепер це законно 

Цікаво про будівництво: що таке «друге світло» і як можна використати дахові вікна  
Источник: hmarochos

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *