Продаж нерухомості: важливі нюанси оподаткування фізосіб 0 7

Важливі нюанси оподаткування
операцій з продажу нерухомості

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомило, що порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) нерухомості передбачено ст. 172 Податкового кодексу. При здійсненні таких операцій фізичні особи зобов’язані задекларувати свої доходи та сплатити податок.

При продажу нерухомості укладається договір купівлі-продажу. У такому випадку утримуватимуться такі податки:

— податок з доходів фізичних осіб (ПДФО) — 5 %;

— військовий збір — 1,5 %;

Розрахунок податку при продажу нерухомості визначається від суми доходу, отриманого від продажу такої нерухомості. Дохід визначається виходячи з ціни, котра зазначена в договорі купівлі-продажу, тобто суми, яку покупець передає продавцеві за нерухоме майно, але не нижче оціночної вартості.

Закон Про єдину долю землі та нерухомості, розташованої на ній: чи стане перехід прав на землю насправді, автоматичним?

Податківці звернули увагу, що існують винятки:

— якщо протягом року здійснено одну угоду з об’єктом нерухомості, яким володієш більше трьох років, дохід від продажу такого об’єкта не обкладається податком;

— якщо об’єкт нерухомості отримано у спадок — умова щодо перебування майна у власності понад три роки в такому випадку не поширюється, тобто можна продавати об’єктом нерухомості відразу. При продажу такої нерухомості дохід також не оподатковується.

У разі продажу земельної ділянки податок сплачується в такому ж розмірі, як і при продажу іншого нерухомого майна. Проте винятком у цьому випадку є земельна ділянка сільськогосподарського призначення, а також та, яка не перевищує норми приватизації (безоплатної передачі), передбаченої ст. 121 Земельного кодексу. Для звільнення від оподаткування також необхідна умова володіння ділянкою понад три роки, виключаючи ситуацію отримання ділянки у спадок.

Що вигідніше у 2021, іпотека чи оренда

Якщо продавцем виступає нерезидент, у такому випадку розмір податку при продажу нерухомості становитиме 18 % ПДФО та 1,5 % військовий збір.

Вищевказані винятки також відносяться і до продавця-нерезидента.

Податківці зазначили: якщо ви в минулому році продавали нерухоме майно, то зверніться до податкових органів за місцем вашої реєстрації та до 1 травня поточного року задекларуйте отримані від такого продажу доходи.

Ипотека под 7% годовых: ключевые условия, требования к зарплатам заемщиков и размер платежа

Цікаво про будівництво: що таке «друге світло» і як можна використати дахові вікна  
Источник: jurliga

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *