Прозора деревина для будівництва енергоощадних будівель: у США представили новітню розробку 0 35

Прозора деревина
у будівництві

Дослідники університету Меріленду розробили інноваційний матеріал, який можна застосовувати у будівництві енергоощадних будівель. Так, вчені пропонують виготовляти вікна з новітньої прозорої деревини. Матеріал дещо схожий на пластик, а також значно легший, міцніший і безпечніший за скло.

Дослідження відбувалося під керівництвом професора кафедри матеріаловедення Лянбіна Ху.

За словами вчених, деревина має нижчу теплопровідність, ніж скло. Крім того, вона є екологічно безпечнішою. Матеріал виготовлений для застосування у будівництві. За словами розробників, будівля, яка обладнана вікнами з прозорої деревини, потребує менше енергії для обігріву та охолодження. Ба більше, матеріал зменшує відблиски від сонця, водночас пропускаючи природне світло.

У Кореї розробили прозорі сонячні панелі нового покоління, які можна вбудовувати у вікна та смартфони

Як це вдалося

Раніше фахівці намагалися виготовити прозору деревину шляхом замочування в хлориті натрію. Річ у тім, що для отримання максимальної прозорості, необхідно було видалити лігнін – та частина деревини, що надає їй структуру. Такий метод не виправдав себе, адже вдалося отримати не надто стійкий матеріал, який утворює відходи, складні для переробки.

На етапі нових випробувань дослідницька група вирішила змінити підхід. Вчені покрили деревину пероксидом водню і залишили її під УФ-випромінюванням. Внаслідок цього вдалося видалили ті частини лігніну, які давали матеріалу колір. Новий матеріал вийшов абсолютно прозорим. Відзначається, що деревину можна покрити епоксидною смолою.

Перший у світі аеропорт для дронів та аеротаксі побудують у Британії (ВІДЕО)

Чому це важливо

Нещодавно вчені відкрили технологію вирощування деревини в лабораторії. Це відкрило можливість використання деревини без необхідності вирубування лісів. Ба більше, хмарочоси, виготовлені з дерева, стають все більш популярними по всьому світу.

Масово демонтують плитку в містах й висаджують дерева і траву. Амстердам і Роттердам влаштували незвичайний батл


Интересно о ремонтах:
 ранее мы писали, как подобрать мебель после ремонта и стройки  
Источник: innovation

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *