"Ніхто нічого там не збудує": у Львові скандал через зруйновану мозаїку (фото) 0 106

Рибки з «Океану»

На вулиці Володимира Великого у Львові забудовник знищив мозаїку рибного магазину «Океан», повідомляє Юрій Рудий. На фото також видно, що повністю знесено саму будівлю, збудовану 1982 року.

Нагадаємо, директор компанії-забудовника «Ріел-Естейт Груп» Віталій Молінський повідомив, що реставратори забрали мозаїку на збереження і пізніше її відновлять.

«Це є планові роботи, які відповідають проєкту. Спочатку ми демонтуємо стіну з мозаїкою, потім переносимо, а в кінці встановимо так, як було. Навіть покращимо її вигляд», – запевнив він.

Співвласник компанії Володимир Швед повідомив, що перед демонтажем мозаїку відсканували у 3D-форматі.

«У нас згідно з проєктом, є переміщення цієї стіни на два метри. Фахівцями тиждень тому в 3D-форматі було зроблено сканування… Я можу пообіцяти, що стіна з цим орнаментом буде в такому вигляді, в якому вона була», – цитує Шведа Львівський портал.

Мер Львова Андрій Садовий запевнив, що без відновлення мозаїки будівництва не буде.

«Компанія, яка будує на місці магазину “Океан”, брала офіційне зобов’язання зберегти мозаїку Володимира Патика. Зараз забудовник запевняє, що лише демонтував її та планує повернути на місце на новозбудовану стіну. Перевіряємо інформацію. Скажу лише, що без відновлення мозаїки ніхто нічого там не збудує», – заявив він.

Пресслужба Львівської міської ради повідомила, що Інспекція держархбудконтролю проведе позапланову перевірку об’єкта і з’ясує, чи дотримався забудовник містобудівного законодавства.

«Справді зафіксовано, що фреска була знищена. Перевірка триває. У разі доведення вини порушникам загрожують штрафні санкції», — розповіли Львівському порталу в Інспекції держархбудконтролю.

У разі виявлення фактів порушення містобудівних умов та обмежень чи відхилень від проєкту, місто вимагатиме анулювати дозвіл на початок виконання будівельних робіт, а також винесе припис про зупинення будівельних робіт.

Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський вважає демонтаж мозаїки вандалізмом.

«Хочу звернутися до забудовника, який зруйнував мозаїку, Володимира Шведа і його компанії «Ріел-Естейт Груп». Я докладу всіх зусиль, щоби ви більше не будували у Львові. Також закликаю архітектора цього проєкту Сергія Іванова-Костецького звернутися до ДАБІ України з заявою про порушення вашого проєкту. Якщо ви цього не зробите, то вважатиму вас співучасником акту вандалізму», — заявив він у своєму блозі.

«Реконструкцію» магазину «Океан» розпочали у лютому цього року. За виданими забудовнику МУО, висота будівлі не має перевищувати 20 метрів. Чаплінський заявляв, що в оновленій будівлі має залишитися рибний магазин, а також автентична назва та радянська мозаїка.

Будівля магазину не мала статусу пам’ятки, проте завдяки популярності мозаїки у львів’ян місто домовилось з забудовником про її збереження.

Торік компанію «Ріел-Естейт Груп» було оштрафовано майже на 190 тисяч гривень за перепланування пам’яток архітектури на площі Ринок, 11 та 19.

Источник: hmarochos

Предыдущая статьяСледующая статья