Рада підтримала законопроект про значне збільшення штрафів за перевантаження фур 0 14

Штрафи зростуть у декілька разів

11 вересня, коли Верховна Рада розглянула три вельми важливих для українських будівельників законопроекти, депутати розглянули також законопроект №1047, який передбачає збільшення рівня штрафів для переванатжених фур.

Депутати прийняли рішення взяти законопроект за основу («За» проголосував 331 нардеп).Авторами законопроекту є нардепи від «Слуги народу» на чолі з Олександром Кубраковим.

Згідно законопроекту, перегружені фури будуть платити штрафи від 8,5 до 34 тис. грн. При цьому, чим більше перевантаження, тим більшим буде штраф.

Якщо вага фури на 5-10% більше дозволеної, то штраф складатиме 8,5 тис. грн, якщо на 10-20% — штраф буде 17 тис. грн, якщо більше 20% — штраф складе 34 тис. грн. Гроші, отримані від сплати цього штрафу, мають надходити у Державний дорожній фонд.

На даний момент в Україні штраф за перевантажену фуру складає близько 510-680 грн (ч.1 ст. 132-1 Адмінкодекса).

Відповідно до законопроекту, якщо водій пасажирського або грузового транспорту проігнорував прохання про зупинку представника Держслужби з безпеки на транспорті, йому погрожує штраф 3400 грн або позбавлення прав на 3-6 місяців.

Перевантаження фури може бути зафіксоване автоматично. У такому випадку штраф буде надіслано водієві поштою.

«Всі хочемо не тільки говорити про Європу, але й стрімко наближатись до її стандартів інфраструктури. Нарешті розірвемо замкнуте коло, коли скільки дороги не будуй — їх все одно руйнують. Після імплементації законодавчих норм мінімізуємо людський фактор, інспектори перейдуть до бек офісу, зважування в русі та накладання штрафів відбуватиметься автоматично», — написав з приводу законопроекту на своїй сторінці у Facebook міністр інфраструктури Віталій Криклій. 

Раніше ми писали про те, що причиною часткового зруйнування моста у Харкові стала перевантажена фура. Читайте також про те, де біля Києва встановлюють системи автоматичного зважування транспорту.

Предыдущая статьяСледующая статья