Ринок нерухомості майже не оподатковується. Змінювати підхід треба однозначно — Марченко 0 4

Мінфін схвалює зміни в
оподаткуванні нерухомості

Міністерство фінансів підтримує зміну підходів до оподаткування нерухомості, що полягає у нарахуванні податку залежно від вартості нерухомості, а не від квадратури.

Налог на недвижимость по-новому: «золотые» хрущевки, новострои и отмена «льготной» минимальной площади

Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко, повідомляє пресслужба міністерства.

«Ідея непогана, вона сучасна. І полягає вона у тому, щоб рахувати податок від вартості нерухомості, а не від квадратури. Єдине питання – хто і як буде формувати ціну на житло і де вона буде визначатися. Оцінити ринкову вартість об’єкту нерухомості зараз можна тільки в процесі купівлі-продажу. І залежить ціна від величезної кількості факторів – району, поверховості, інфраструктури, навіть панорами з вікна. Хто займатиметься цим питанням? Як варіант – органи місцевого самоврядування створюватимуть окремі установи, які визначатимуть вартість житла», — сказав Марченко.

Він додав, що в цілому підтримує цю ідею, бо «на сьогодні в Україні ринок нерухомості майже не оподатковується. Змінювати підхід треба однозначно».

Як повідомлялось, податок на житлову нерухомість сплачують фізичні особи — власники житлової нерухомості, якщо площа житла, що перебуває в їхній власності, перевищує встановлений ліміт: для квартир — 60 кв. метрів, для приватних будинків — 120 кв. метрів. Розмір податку встановлюють своїм рішенням сільські, селищні, міські ради або ради об’єднаних територіальних громад.

Ставка податку на загальнодержавному рівні обмежена — не більше 1,5% від мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр. Тож у 2020 році ставка податку не може перевищувати 70,84 грн за 1 кв. метр.

Резкое подорожание газа для населения. Прогноз на зиму: 6 тысяч гривен за дом и до сотни — за плиту 

Цікаво про будівельну техніку: раніше ми писали про інноваційне навісне обладнання CAT, що дозволяє розширити функціонал міні-навантажувача

 
Источник: ukrinform

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *