Ринок оренди офісів: як змінились орендні ставки і якою була ціна на кінець року 0 8

Орендні ставки на ринку
офісної нерухомості

Ринок офісної нерухомості останні роки демонстрував стабільне зростання, якісні площі бронювалися ще до фактичного виведення на ринок, адже відчувався певний дефіцит. Орендні ставки з року в рік зростали. Починаючи з другого півріччя 2017 року низька девелоперська активність у поєднанні з відносно високим попитом з боку орендарів стимулювала зростання орендних ставок на офісні приміщення в Києві.

«До кінця 2018 року орендні ставки на офісні приміщення найвищої якості в Києві досягли 29 дол. США за кв. м на місяць (без ПДВ, комунальних та сервісних платежів) з подальшим зростанням у 2019 році до 30 доларів США за кв. м без ПДВ», — коментує експерт з консалтингу.

Якими будуть офіси в епоху пост-ковіду і до чого готуватися бізнес-центрам

На початку 2020 р. ринок розвивався за прогнозованим сценарієм, все ще відчувався дефіцит якісних площ, що утримувало орендні ставки на високому рівні.

«На кінець І кварталу, декларовані орендні ставки залишалися на рівні попереднього кварталу та становили $26-45/кв. м/місяць для класу А та $14-$30/кв. м/місяць для класу B, — наводить цифри, керуючий партнер міжнародної консалтингової компанії. — Введення карантинних заходів негативно вплинуло на орендні ставки у ІІ кварталі. Декларована орендна ставка варіювались в діапазоні від $25-$35/кв.м/місяць для об’єктів класу А (-22% для верхньої межі кв./кв. і -4% для нижньої межі кв./кв.) та від $12-$26/кв.м/місяць для об’єктів класу В (-13% для верхньої межі кв./кв. і -14% для нижньої межі кв./кв.).  

Із початком поступового відновлення економічної активності в червні, орендні ставки почали стабілізуватися. У ІІІ кварталі, декларовані орендні ставки залишалися на рівні ІІ кварталу та в діапазоні $25-$35/кв.м/місяць для об’єктів класу А. Декларовані ставки на приміщення класу В варіювались в межах від $13/кв.м/місяць до $25/кв.м/місяць, причому нижня межа зросла на 8,3% кв./кв. та верхня межа зменшилась на 3.8% кв./кв., відповідно.  На кінець 2020 року, декларовані орендні ставки для приміщень класу А коливались у діапазоні $25-$30/кв.м/місяць. Вища межа декларованих орендних ставок для класу А зменшилася на 14% кв./кв. та нижня межа декларованих орендних ставок для класу А залишилась на рівні попереднього кварталу. Декларовані орендні ставки для класу B дещо стабілізувались та становили $13-$25/кв. м/місяць».

Ринок офісів: ціни на оренду падають, але є попит на нові офіси 

Интересно о ремонтах: ранее мы писали, как подобрать мебель после ремонта и стройки  
Источник: propertytimes

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *