Ринок житла: головні тренди 2021 року (ІНФОГРАФІКА) 0 27


ТОП-6 тенденцій
на ринку житла

Підсумки та ключові тенденції, що чекають ринок житлової нерухомості в 2021.

1. Низька забезпеченість житлом

Населення Києва щорічно збільшується в середньому на 20 767 чол. (Переважно за рахунок міграції з інших регіонів України або переїзду з Київської області), а існуючі темпи будівництва (1,1 — 1,2 млн. м2 або 17 300 — 19 500 квартир) ледь покривають зростання попиту на житло.

З огляду на виведення з експлуатації старого та аварійного житла, переобладнання житлових приміщень в нежитлові, знесення будівель для реконструкції або комплексного редевелопмента території, забезпеченість житлом на людину в динаміці скорочується, і на початок 2020 року становило ~ 20,2 м2 житла на кожного жителя столиці.


2. Девелоперська активність переміщується в передмістя

З 2013 року обсяги будівництва житла в Києві щорічно скорочуються, а основна девелоперська активність перемістилася в населені пункти найближчого передмістя.

«Головна причина приміської активності — обмежена пропозиція доцільних для успішного девелопменту земельних ділянок в столиці: практично повна відсутність первинного ринку землі в місті Києві; невідповідність цільового призначення на вторинному ринку (комунально-складські, виробничі)», — уточнює експерт з нерухомості Костянтин.

Бум на рынке загородного жилья: какие дома предпочитают украинцы и как изменились цены (ИНФОГРАФИКА)

3. Зростання масштабу і якості ЖК

В 2021 році продовжиться тренд укрупнення масштабів комплексів, відбудеться посилення концепції «місто в місті» і зростання якості комплексів за рахунок розвиненої внутрішньої інфраструктури, нетривіального архітектурного проектування, використання дорогих сучасних технологій (панорамне скління, навісні вентильовані фасадні системи). 

Налог на недвижимость: как будем платить в 2021 и какие нововведения беспокоят экспертов

4. Зростання собівартості будівництва і зростання ціни реалізації житла

Зростання якості обробки громадських зон, впровадження сучасних технологій, розвиток внутрішньої інфраструктури, благоустрій прилеглої території тягнуть підвищення собівартості будівельно-монтажних робіт, але значно підвищують комфорт проживання, чим провокують зростання продажної вартості квартир.

5. Посилення сегментування ринку

Широка пропозиція доступного житла в передмісті провокує цінове дистанціювання житлових комплексів в столиці. Поява в місті комплексів «економ-класу» стає практично винятком з правил.

Нове житло: в яких містах можна найшвидше назбирати грошей на квартиру (ІНФОГРАФІКА)

6. Зростання значення репутації забудовника і девелопера

Складнощі і проблеми на будівельних майданчиках («Укрбуд», «Аркада»), будівельні афери в минулому («Еліта-центр», «Уко Груп» А.Войцеховского) призводять до значного зростання лояльності з боку покупців до перевірених і надійних забудовників, що значно ускладює боротьбу за споживача для нових девелоперів.

Іпотека під 7% стала доступнішою: Кабмін суттєво спростив критерії для позичальників. Що відомо 

Цікаво про будівництво: що таке «друге світло» і як можна використати дахові вікна  
Источник: utgcompany

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *