Ринок житла, підсумки січня 2021 року: як змінились ціни на квадратні метри у Києві 0 2

Динаміка цін на ринку
новобудов столиці

За перший місяць 2021 року вартість квадрата на первинному ринку в середньому зросла на 1,08%, або 300 грн — до 28 тис. грн. Якщо подивитися на ціну квадрата в цей період 2020 року, то ціна за рік зросла на 3,5 тис. грн, або 14,3%. У доларах ціна після падіння знову повернулася до показників аналогічного періоду минулого року — $990/кв. м.

Якщо подивитися на діапазон цін за районами, то наразі він становить від 22,1 тис. грн до 56 тис. грн, тоді як на початку грудня було 21,6 тис. — 56,7 тис. грн/кв. м. Рік тому діапазон був у межах 19,1 тис. грн — 44,5 тис. грн/кв. м.

Економсегмент за місяць просів у гривнях на 300 грн — до 20,5 тис. грн/кв. м, «комфорт» зріс на 400 грн — до 23,4 тис. грн/кв. м, «бізнес» збільшився на 1 тис. грн — до 42,7 тис. грн/кв. м, а «еліт» — на 1,6 тис. грн, до 66,9 тис. грн/кв. м.

Цікаво, що торік у цей період «економ» коштував 17 тис. грн/кв. м, «комфорт» — 20,4 тис. грн/кв. м, «бізнес» — 34,9 тис. грн/кв. м, «еліт» — 62,8 тис. грн/кв. м.

У доларах «економ» сьогодні коштує $720, «комфорт» — $830, «бізнес» — $1,52 тис., «еліт» — $2,38 тис. Торік у цей період ціни були на рівні $700, $840, $1,45 тис., $2,56 тис. відповідно.

Бум на рынке загородного жилья: какие дома предпочитают украинцы и как изменились цены (ИНФОГРАФИКА)

Що фактично маємо: поступове зростання середньостатистичних цін на первинному ринку нерухомості, що намітилося за останні чотири місяці, можна сміливо пояснити оптимістичними настроями як покупців, так і забудовників.

По-перше, спад кількості нових випадків інфікування коронавірусом і збільшення оптимістичних прогнозів щодо відновлення ділової активності вже до кінця першого кварталу.

По-друге, робота над помилками щодо провальної реформи ДАБІ: система зі скрипом, але запрацювала. Сертифікати, як бачимо, комплекси повільно, але отримують.

По-третє, зрозуміло, новини щодо запуску державної програми іпотеки під 7%. І хоча поки що точно невідомо, як діятиме програма для первинного ринку, відлига в кредитуванні житлового будівництва надихає.

Доступне житло за іпотекою під 7%: хто може звернутись і чи будуть додаткові платежі

Однак радіти такому середньостатистичному зростанню довгостроково, можливо, і не вийде з огляду на те, що реальні доходи населення поки що не зростають.

Питання щодо купівлі квартири все ще не на порядку денному через економічні наслідки коронавірусу. Водночас галузі доводиться самостійно штовхати віз без коліс — система дозвільних органів контролю працює все ще вкрай погано.

В Києві цього тижня відключатимуть світло (АДРЕСИ) 

Цікаво про будівництво: що таке «друге світло» і як можна використати дахові вікна  
Источник: thepage

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *