Що слід перевірити купуючи жило в новобудові, аби мінімізувати ризики 0 32


Що варто перевірити
перед купівлею житла

Придбання нерухомості чимось подібне до походу в супермаркет. Коли ви там бачите акції з неймовірною знижкою до 50%, це наводить на підозру щодо якості продуктів. І, як правило, такі підозри обґрунтовані. Так само при купівлі житла. Вартість квадратного метру суттєво нижча від середньоринкової – це тривожний дзвіночок, привід задуматися – чи варто купувати таке житло і чи не є це тим «безкоштовним сиром», що буває лише у мишоловці.

Якщо ви вже обрали об’єкт, куди хочете інвестувати, то найперше треба дізнатися:

хто є власником чи користувачем землі, на якій зводиться будинок; яким є цільове призначення земельної ділянки (чи можна взагалі там будувати житло); чи отримав забудовник містобудівні умови та обмеження (вони визначають рамки дозволеного в будівництві); чи є у забудовника проект і чи він зареєстрований в Містобудівному кадастрі та на інших публічних ресурсах; чи має забудовник дозвільну документацію (дозвіл або зареєстровану декларацію про початок будівельних робіт); на кого видана вся ця документація (чи все це одна компанія, чи кілька).

Зрозуміло, що не всі можуть розібратися в цих тонкощах, а тим більше самостійно знайти такі дані. Тому українське законодавство гарантує, що будь-який громадянин може подати запит на доступ до публічної інформації до державної установи і отримати відповідь не пізніше п’яти робочих днів з дня його отримання.

Які існують державні житлові програми, хто має право на пільги і як ними скористатися (ІНФОГРАФІКА)

Основні установи – Держгеокадастр, Держархбудінспекція, Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю КМДА, Департамент земельних ресурсів КМДА, Департамент містобудування та архітектури КМДА, є розпорядниками відповідної інформації і нададуть її на вашу вимогу.

Для отримання довідкової інформації, варто також:

Через Єдиний реєстр юридичних і фізичних осіб-підприємців дізнатися, чи давно компанія працює на ринку, хто її засновники та чи відповідає статутний капітал вимогам законодавства. Промоніторити відкриті джерела, аби вивчити історію забудовника: що він побудував, скільки об’єктів незавершених, а скільки «заморожених». Скористатися послугою онлайн-сервісів моніторингу новобудов. Там зможете дізнатися про статус будівництва конкретних об’єктів та пов’язані з ними ризики. Перевірити дані забудовника, генпідрядника та фінансової установи у реєстрі судових рішень. Звертайте увагу як на завершені справи, так і на поточні судові суперечки. В Реєстрі судових рішень або в Держреєстрі речових прав на нерухоме майно перевірити наявність або відсутність арештів на земельну ділянку.

Квартиры в новостроях будут продавать по новой схеме. Как изменится рынок первичной недвижимости

Але пам’ятайте – навіть дотримання усіх цих вимог не дає 100% гарантії! На жаль, сфера будівництва урегульована так, що жодним чином не захищає інтереси інвестора. Він потрапляє у цілковиту залежність від забудовника. А пошуки інформації в реєстрах теж не панацея, бо є приклади тимчасового виведення небажаних даних звідти, аби ошукати людину.

Тож будьте обачними, збирайте та аналізуйте максимум інформації перед тим як інвестувати в нерухомість, не довіряйте тим, хто заманює вас солодкими обіцянками та яскравими картинками, що не підкріплені реаліями. Вмикайте скепсис, критичне мислення та здоровий глузд. Все це допоможе вам мінімізувати ризики настільки, наскільки це взагалі можливо в нашій країні

Дешевая ипотека: как получить кредит на жилье. Пошаговая инструкция

Интересно о ремонтах: ранее мы писали о новой износостойкой краске для стен и потолка

Юрій Тацій  
Источник: facebook

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *