Систему архбудконтролю в Україні треба замінити обов’язковим страхуванням об’єктів будівництва 0 16


Першечерговим кроком має стати впровадження відкритого розгляду отримання дозвільних документів

Проведення реформи системи архітектурно-будівельного контролю є найактульнішим проблемним питанням для українських будівельних компаній. Про це під час II Legal Real Estate Forum розповів президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

«За 3-5 років максимум треба замінити систему архбудконтролю обов’язковим страхуванням об’єктів – усіх, а в першу чергу, комерційної нерухомості. Страхувальна компанія бере зобов’язання страхування об’єкту. А це означає, що вона перепровірить все у 100 разів краще, ніж будь-який контролюючий орган», — сказав він.

На думку Парцхаладзе, запровадження такого інституту страхування – запорука зникнення корупції в дозвільній системі, і цим вже потрібно починати займатися.

Щодо ситуації зараз він додав, що першечерговим кроком має стати впровадження відкритого розгляду отримання дозвільних документів. 

«Компанія, що отримує дозвіл на будівництво, має право апелювати до заувужень, а не отримувати раз за разом відписки — «відмовлено згідно з чинним законодавством» з поштовхом у корупційний вир», — наголосив очільник КБУ.

Лев Парцхаладзе нагадав, що ще в Мінрегіоні створили робочу групу щодо реформування системи архбудконтролю, розробили план необхідних дій.

«Декілька пунктів з цього плану вже виконані – Верховна Рада прийняла рішення щодо створення електронного кабінета забудовника. І це круто, адже забезпечить відкритість, публічність та доступність інформації у сфері будівництва і забезпечить скорочення строків надання адмінпослуг у цій сфері», — сказав він.

Раніше ми писали про те, що екс-голова ДАБІ заявив про те, що ДАБІ треба ліквідувати. Нагадаємо, що наразі Кабмін проводить конкурс на заміщення посади голови Держархбудконстролю.

Шановні читачі! Чи підтримуєту ви ідею заміни системи архбудконтролю обов’язковим страхуванням? ЗА! 0 ПРОТИВ! 0
ПОЧЕМУ ВЫ ТАК ДУМАЕТЕ?
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ

Запрещается использование нецензурной лексики, оскорблений, гиперссылок на сторонние ресурсы Отправить

Предыдущая статьяСледующая статья