Смітники у парках і скверах мають стати «європейськими» 0 41


Достатньо вивчити досвід Європи і запровадити його у нас

Ми вже писали, що у Мінрегіоні триває робота над внесенням змін до ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій», який встановлює норми щодо парків, садів, скверів – незалежно від їх форми власності.

Зокрема, пропонується переглянути норми щодо забезпеченості громадських місць належною кількістю сучасних урн та контейнерів для сміття.

“Питання збору сміття в містах сьогодні дуже актуальне, особливо у місцях масово скупчення людей: у парках, на площах, пляжах і так далі. Зараз ми суттєво переглядаємо норми ДБН щодо благоустрою, зокрема, щодо забезпеченості належною кількістю сучасних контейнерів та урн на вулицях. Які наші пропозиції? Щоб контейнери та урни були в достатній кількості. Аби люди не блукали вулицями у пошуках хоч якоїсь урни, яка виявиться переповнена, бо інших поблизу немає. Щоб контейнери не лякали своїм запахом і виглядом перехожих, а контейнерні майданчики передбачали можливість роздільного збору та сортування. І щоб вони виглядали гарно та сучасно, гармоніювали із загальним виглядом міст, ландшафтом парків та іншою місцевістю”, — написав заступник міністра Лев Парцхаладзе .

В міністерстві вважають, що «ходити далеко не треба» — достатньо вивчити досвід Європи і запровадити його у нас.

ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій» встановлює вимоги щодо нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів благоустрою незалежно від їх підпорядкування та форми власності. Це парки (гідро-, луго-, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери; пам’ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки, зупинки та споруди міського громадського транспорту, майданчики для паркування; пляжі; кладовища; інші території загального користування; прибудинкові території; території підприємств; водоохоронні зони та прибережні захисні смуги в межах населених пунктів.

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів.

Источник: minregion

Previous ArticleNext Article