Створено "розумне" вікно з подвійним склом та рідиною: воно адаптується до освітлення і зберігає енергію 0 25

«Розумне» вікно 
з подвійним склом та рідиною

Загальновідомо, що вікна з подвійним склом справді допомагають економити енергію. Проте, вчені з Сінгапура вдосконалили концепцію, аби зробити її ще більш ефективною. Замість того, щоб залишити повітряний проріз між склом, вчені наповнили його теплопоглинальною, світлонепроникною рідиною.

На скорости 48 метров в секунду: вакуумный поезд Hyperloop прошел первые испытания с пассажирами

Як працює технологія?

Розроблене в Наньянгському технологічному університеті експериментальне «розумне вікно» складається з двох звичайних листів скла, простір між якими заповнено розчином, що складається з фірмового гідрогелю, води й стабілізуючого складу.

Протягом дня, коли сонячне світло проходить через вікно, рідина поглинає і накопичує теплову енергію. Це запобігає нагріванню приміщення, зменшуючи необхідність у використанні кондиціонера. Крім того, з нагріванням рідини гідрогель переходить з прозорого в непрозорий стан – це зменшує кількість видимого світла, що проходить крізь нього зовні та ще більше допомагає зберегти прохолоду в кімнаті.

Дороги ремонтуватимуть безпілотники, вони зможуть самостійно виявляти дефекти та усувати їх

Вночі, коли сонце сідає, гель охолоджується і знову стає прозорим, вивільняючи накопичену теплову енергію. Частина цієї енергії проходить через скло і потрапляє в кімнату, знижуючи вимоги до системи опалення будівлі.

Повідомляється, що «розумне» вікно надає приємний бонус – поглинає зовнішній шум на 15 відсотків ефективніше, ніж традиційні вікна з подвійним склом.

Важливо! Після симуляції та реальних випробувань було встановлено, що використання вікон може знизити енергоспоживання в офісних будівлях до 45 відсотків. Тепер університет шукає галузевих партнерів для комерціалізації технології.

Додамо, вчені британського університету Лафборо працюють над аналогічною системою, хоча вони використовують звичайну воду: при нагріванні сонцем вона викачується з вікна і зберігається в резервуарі. Вночі тепла вода потрапляє в труби в стінах та обігріває будівлю.

Голландці створили унікальну портативну лавку, яка дозволяє дотримуватись дистанція в час коронавірусу (ФОТО)

Интересно о строительстве: ранее мы писали о преимуществах работы с сертифицированным производителем ворот, навесов, заборов

 
Источник: innovation

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *