Світло-музичний фонтан у Харкові планують відреставрувати за 67 мільйонів 0 40


Ціни на обладнання завищені в рази

Після проведення тендеру з реконструкції світло-музичного фонтану у Харкові на варстіть робіт та обладнання звернули уваги у Харківському антикорупційному центрі». Спеціалізоване комунальне підприємство«Харківзеленбуд» Харківської міської ради за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Інжинірингова компанія Планета Буд» на реконструкцію фонтану в саду ім. Т. Шевченка. Вартість угоди склала 67,71 млн грн.

За ці гроші планують зробити проектні та демонтажні роботи, замінити труби, зробити нову гідроізоляцію, встановити нові ЛЕД-світильники, нові системи фільтрації, подачі води на фонтан та дезинфекції. Покриття фонтану зроблять з граніту. Раніше фірмі було замовлено реконструкцію саду Шевченка.

Аналіз кошторису показав, що ціни на обладнання завищені в рази, навіть в порівнянні з цінами у країнах Європейського Союзу.Так, прожектор світлодіодний OASE ProfiLux LED 110 в Харкові заплановано придбати по 58584 грн./шт. Всього таких прожекторів закуплять 112 шт. Для порівняння, в Україні такі прожектори коштують близько 9 тис. грн. Або в шість з половиною разів дешевше. Лише на закупівлі цих світильників різниця складе понад 5,5 млн грн.

Більше того, ціни в країнах Євросоюзу на такі самі світильники близькі до ринкових цін в Україні і навіть дещо нижчі. Майже в 10 разів дешевше, ніж купують світильники у Харкові, можна їх придбати у Чехії.

Панель керування фонтаном Oase WECS 1024 у Харкові збираються придбати по ціні 1,1 млн грн./шт. Хоча за кордоном вони продаються в 5 разів дешевше.І таких прикладів безліч.

Аналіз показав, що фактично кожна позиція по ремонту фонтана світломузики в Харкові має переплати в п’ять та більше разів.

Власником київського ТОВ «Інжинірингова компанія «Планета буд» записані Сергій Мошенський та Євген Вовк, а директором вказаний Микола Шокодько. Фірма заснована в 2016 році. Сергій Мошенський є сином колишнього нардепа Валерія Захаровича Мошенського, власника великого столичного будівельного холдингу «Група компаній «Планета».

Раніше ми розповідали про те, у скільки обійшовся Харкову найбільш резонансний фонтан року.

Источник: minregion

Предыдущая статьяСледующая статья