Тарифи на комуналку зросли через інфляцію та зменшення обсягів споживання газу, тепла і води — НКРЕКП 0 3

Чому ростуть тарифи 

Голова Національної комісії з регулювання енергетики і ЖКГ (НКРЕКП) Валерій Тарасюк заявляє, що зростання тарифів це, як правило, закономірна реальність, якщо в країні значна інфляція і падають обсяги споживання.

«Я зараз скажу щось непопулярне, але зростання тарифів — це, як правило, закономірна реальність: якщо в країні значна інфляція, підвищуються зарплати, дорожчає пальне і падають обсяги споживання газу, тепла й води», — зазначив він.

Чому українці платять за газ в декілька разів більше за його собівартість — пояснення Вітренка

При цьому, Тарасюк наголосив, що через низькі тарифи в Україні було роздуте споживання комунальних послуг.

«Обсяги почали падати, коли тарифи в Україні поступово зростали — люди почали заощаджувати, що правильно. Десять років тому у нас був один з найвищих в Європі показників споживання тепла на душу населення», — сказав Тарасюк.

Комунальні послуги за січень подорожчали: електроенергія — на 36,6%, каналізація – на 17,3%, водопостачання – на 10,9%

Також, за словами голови НКРЕКУ, через занижену ціну на електроенергію проблеми виникли у підприємств теплокомуненерго. У результаті ці проблеми стали також покриватися за рахунок тарифів.

«Випливла інша проблема. У деяких містах через занижену ціну на електроенергію, але високу вартість газу, обсяги споживання тепла, гарячої води і «блакитного палива» впали до 50%. Люди цілими помешканнями переходили на електроопалення, почали відключати централізоване гаряче водопостачання і переходити на бойлери і т.д.. А систему ж потрібно постійно підтримувати, утримувати персонал, закуповувати енергоносії. Де брати на це кошти? Тариф — це єдине джерело доходу для таких компаній», — зауважив Тарасюк.

За даними Держстату, станом на кінець грудня 2020 року, заборгованість населення України за житлово-комунальні послуги становила 73 млрд грн, з них за постачання теплової енергії та гарячої води — 24,1 млрд грн.

Субсидию на оплату коммуналки можно получить наличными: можно ли сэкономить часть средств и оставить их себе 

Цікаво про будівництво: що таке «друге світло» і як можна використати дахові вікна  
Источник: ukrinform

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *