Триває збір пропозицій до змін в ДБН В.2.6-198:2014 Сталеві конструкції. Норми проектування 0 26

Зміни в ДБН В.2.6-198:2014
Сталеві конструкції. Норми проектування

За період дії цього ДБНу від проектувальників, експертів, розробників систем автоматизованого проектування та інших учасників галузі надходили пропозиції щодо вдосконалення та уточнення вимог. Крім того, з дати початку дії норм було відмінено значну кількість стандартів на вироби та матеріали, що створює незручності при користуванні та підготовці проектної документації.

При розробці зміни до 198 ДБНу Український інститут сталевих конструкцій імені В.М. Шимановського планує опрацювати наступні питання з проектування сталевих конструкцій:

розглянути можливість зближення вимог ДБН та Єврокодів оновити нормативні посилання (зміна відмінених норм та стандартів на діючі) уточнити вимоги щодо використання сучасних марок сталі, в тому числі високоміцних, та виготовлених із них профілів уточнити номенклатуру кріпильних засобів, з’єднувальних матеріалів та вимог щодо їх використання встановити правила врахування критичних температур сталевих конструкцій надати вимоги щодо врахування сумісної роботи сталевих елементів з монолітним бетоном уточнити вимоги щодо конструювання і розрахунку двотаврових балок з отворами у стінці уточнити вимоги стосовно граничної гнучкості елементів сталевих конструкцій уточнити вимоги щодо використання болтів, в тому числі високоміцних із марки 40Х «Селект» встановити правила розрахунку та проектування легких сталевих тонкостінних конструкцій (ЛСТК) за Єврокодами та видалити посилання ДСТУ-Н Б В.2.6-87:2009 «Настанова з проектування конструкцій будинків із застосуванням сталевих тонкостінних профілів» навести методику перевірки стійкості центрально стиснених елементів з відкритими перерізами які мають нульове значення секторіального моменту інерції (хрестоподібне, з одиночних кутиків тощо) за крутильною формою втрати стійкості уточнити вимоги щодо визначення коефіцієнта h для двотаврових балок несиметричного перерізу (тип 8 за таблицею Ж.2) передбачити методику збільшення зведеної гнучкості стінки центрально стиснутих колон (за аналогією до п. 10.4.2 та п. 10.4.5) доповнити пункт 9.4.1 вимогами, що надають можливість не перевіряти загальну стійкість згинальних елементів, якщо виконана перевірка стійкості стиснутого поясу у напрямку з площини згинання як стиснутого стрижня без урахування опору, що чинить інша частина перерізу.

Перша редакція настанови щодо забезпечення збалансованого використання природних ресурсів при проектуванні споруд

Наведений перелік питань не є вичерпним і продовжує доповнюватися інженерами-проектувальниками сталевих конструкцій.

Пропонуємо долучитися до змін у нормуванні та до 20.12.2020 надати пропозиції щодо уточнення та доповнення вимог ДБН В.2.6-198:2014 Сталеві конструкції. Норми проектування на електронну адресу kordun@urdisc.com.ua та info@uscc.ua.

Запровадження європейських стандартів якості та безпечності будівельної продукції: Мінрегіон запрошує до обговорення

Цікаво про ремонти: раніше ми писали про виробництво української фасадної сітки 

 
Источник: uscc

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *