У 2019 з бюджету виділено кошти на ремонт 500 сільських вулиць 0 44


Передбачено 435 млн. грн на капремонт сільських вулиць

У 2019 році у державному бюджеті передбачено 2,1 млрд грн субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Головним розпорядником цих коштів є Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Відтак на цю суму вже затверджено фінансування понад 2700 проектів в різних регіонах України.

З них — 500 об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури в об’єднаних територіальних громадах на понад 435 млн грн. Це капітальний ремонт сільських і селищних вулиць (тротуарів та проїзних частин), доріг, мостів тощо.

“Півтисячі проектів дорожньо-транспортної сфери будуть реалізовані в об’єднаних територіальних громадах по всій Україні завдяки субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ у цьому році. Це точкові ремонти тротуарів, вулиць, мостів, доріг у різних селах і селищах України”, — написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Він також нагадав, що з 1 вересня минулого року в дію вступили нові державні будівельні норми щодо проектування вулиць і доріг в населених пунктах, які ввели низку принципових змін для безпеки і комфорту дорожнього руху:

можливість звуження ширини смуг руху на дорогах; обов’язкове встановлення спеціальних захисних огороджень на зупинках громадського транспорту; обов’язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах; обов’язкове влаштування велодоріжок та велосмуг та інші зміни.

Крім того, з 1 вересня цього року в дію вступлять зміни у ДБН щодо проектування доріг загального користування, які вводять європейські практики в облаштуванні безпечних та якісних трас. Зокрема, передбачають можливість влаштування шумових смуг на дорожній розмітці, проектування протизасліплюючих екранів, безпечних лівих поворотів та різнорівневих розв’язок, вводять можливість використання модифікованих бітумів і геосинтетичних матеріалів у будівництві асфальтобетонних доріг тощо.

Читайте также о том, что «Дорога жизни» Запорожье-Мариуполь получила дополнительное финансирование. А также о том, Украина может зарабатывать до 15% ВВП на одних только дорогах.

Previous ArticleNext Article