У Берліні під націоналізацію підпали 670 квартир на одній вулиці: для чого це зробили 0 29

Націоналізація житла

Муніципалітет Берліна викупить 670 квартир на історичній Карл-Маркс-аллее.

Алея Карла Маркса відома монументальними житловими будинками у стилі соціалістичного класицизму, побудованими у 1950-х роках.

Останнім часом тут відбуваються процеси джентрифікації. Орендодавці оголосили, що продадуть 670 квартир компанії Deutsche Wohnen, яка володіє понад 100 тисячами квартир у всьому Берліні.

Місцеві жителі, які орендують квартири, висловили побоювання, що це відіб’ється на вартості оренди. Вони влаштовували акції протесту.

Після кількох місяців юридичних суперечок муніципалітет заявив, що передасть три блоки квартир Державній житловій асоціації Gewobag.

«Я хотів би, аби берлінці й надалі могли дозволити собі орендувати житло, адже забезпечення житлом – це одне з головних соціальних благ практично в усіх великих містах. Тож ми постараємося викупити квартири якомога швидше», – цитує мера Берліна Міхаеля Мюллера The Local.

Він також заявив, що місто намагатиметься націоналізувати житло і в інших районах.

За даними видання, вартість квартир поки невідома, але за попередніми оцінками, сума складе близько 100 мільйонів євро.

Нагадаємо, у червні Сенат Берліна ухвалив п’ятирічний мораторій на підвищення вартості оренди житла.

85% берлінських квартир здаються в оренду. При цьому частка дрібних орендодавців, які здають щонайбільше кілька квартир, складає менш як 5%. Решта власників нерухомості – це великі компанії.

Джерело: hmarochos

Предыдущая статьяСледующая статья