У «чисту» енергетику та енергоефективність України за останні 5 років інвестовано 3,3 млрд. євро (ІНФОГРАФІКА) 0 37


Україна заощаджує на закупках газу 1,2 млрд. євро щороку

У «чисту» енергетику та енергоефективність України за останні 5 років інвестовано 3,3 млрд. євро. Про це розказав на прес-конференції у Кабміні голова Держенергоефективності Сергій Савчук — повідомляє Build Portal.

Основними показниками модернізації енергоефективності країни, за словами Савчука, можна вважати:

те, що споживання газу населенням, бюджетною сферою та теплокомуненерго у 2018 р. порівняно із 2014 роком зменшилось на 6 млрд. кубометрів у рік. Завдяки чому тепер Україна заощаджує на закупках газу 1,2 млрд. євро щороку, а також 3,3 млрд. євро інвестицій, залучених у відновлювану енергетику та енергоефективність, що стали можливими завдяки ефективним законодавчим стимулам.

Найбільше інвестицій було вкладено у «чисту» енергетику:

понад 2,5 млрд євро — у близько 3000 МВт потужностей відновлюваної електроенергетики; більше 500 млн євро — у понад 2200 МВт нових потужностей, що генерують тепло «не з газу».

Розповідаючи про діяльність Держенергоефективності за останні п’ять років, Сергій Савчук, також зазначив, що близько 650 тисяч українських родин утеплилися завдяки співфінансуванню «теплих кредитів» із державного та місцевих бюджетів. Тепер усі ці родини заощаджують до 70% на комунальних послугах, а їхня нерухомість зросла у ціні приблизно на 30%.
Ще 3 тис. ОСББ можуть залучити до 1 млрд. грн. «теплих кредитів» у цьому році.

У 35 разів збільшено обсяг фінансування місцевих програм здешевлення «теплих кредитів»: із 5 млн. грн. у 2014 р. до близько 170 млн. грн. у 2019 році.

Ще одним достягненням України у сфері енергомодернізації можна вважати те, що близько 12 тисяч родин перейшли на електроенергію з енергії сонця. Важливу роль у цій справі зіграв «зелений» тариф, прив’язаний до курсу євро. Для порівняння у 2014 р. лише близько 20 домогосподарств мали сонячні панелі.

«Усі зазначені ініціативи сприяють не лише зменшенню енергоспоживання та оптимізації енерговитрат громад, — стверджує Сергій Савчук, — а й формують нову енергоефективну культуру у суспільстві.»

Раніше ми писали про те, куди звертатися за «теплими кредитами», а також про те, що 500 будинків Києва вже скористалися схемою збільшення енергоефективності «70/30».

Previous ArticleNext Article