У Києві побудують завод для переробки опалого листя та органічних відходів 0 41

У 2020 році у Києві планують почати будівництво комплексу з переробки опалого листя, скошеної трави та зрізаних гілок у біогаз. Про це  розповів голова постійної комісії з питань екологічної політики Київської міської ради Костянтин Яловий на свої сторінці у Facebook.

«Щороку комплекс переблятиме близько 30 тонн органіки, яку зараз комунальні підприємства зберігають на спеціальних майданчиках, компостуючи або утилізуючи її, — каже він. — Відкриття комплексу дає одразу декілька переваг: по-перше, це вдалий спосіб запобігти спалюванню листя, по-друге, отримуємо біогаз, який надалі можна перетворювати на електричну чи теплову енергію, або використовувати як пальне для автомобілів».

Крім листя і трави комплекс зможе переробляти продукти харчування, жири та рідкі побутові відходи.

Наразі представництво фінської компанії, яке буде займатися будівництвом, взяло для проведення досліджень зразки сировини: вологе і сухе опале листя та скошена трава.

За словами екологів, причиною значної частки шкідливих викидів у повітря є спалення опалого листя під час якого у повітря виділяється чадний газ. До того ж спалювання листя, яке у місті вбирає мікрочастинки важких металів від вихлопів автомобілів та бензопірен від асфальту, може призводити до онкологічних захворювань.

Раніше ми писали про те, що на українських сміттєзвалищах накопичилось 13 млрд тонн відходів.  Читайте також про те, що в Україні планують прийнятий закон «Про упаковку та відходи упаковки».

Previous ArticleNext Article