У Київраді планують проголосити мораторій на нове будівництво до кінця року 0 7


На яке будівництво поширюється такий мораторій

10 вересня 2019 року на сайті Київської міської ради з’явився проект Рішення «Про введення тимчасової заборони (мораторію) на здійснення нового будівництва та реконструкції із зміною зовнішніх геометричних розмірів об’єктів на території міста Києва».

Варто згадати, що про можливість запровадження подібного мораторію в містах-мільйонниках з наступного року говорив заступник міністра Мінрегіону Лев Парцхаладзе.

Згідно проекту Рішення, Київрада планує:

Провести до 31 грудня 2019 року інвентаризацію об’єктів нового будівництва та/або реконструкції із зміною зовнішніх параметрів об’єктів на території міста Києва із відображенням результатів такої інвентаризації на загальнодоступному порталі Центру моніторингу забудови Києва Ввести тимчасову заборону (мораторій) на здійснення підготовчих та будівельних робіт щодо нового будівництва та реконструкції із зміною зовнішніх геометричних розмірів об’єктів на території міста Києва на період здійснення інвентаризації, зазначеної у пункті 1 цього рішення та до набрання чинності новим Генеральним планом міста Києва, затвердженим рішенням Київської міської ради Заборонити Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надавати містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкту будівництва на період дії тимчасової заборони (мораторію), введеного цим рішенням Заборонити виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) його структурним підрозділам, комунальним підприємствам, установам, організаціям територіальної громади міста Києва та іншим суб’єктам, видавати будь-які дозвільні документи, технічні умови, інші вихідні дані для проектування об’єктів містобудування для здійснення нового будівництва та реконструкції із зміною зовнішніх геометричних розмірів об’єктів на території міста Києва на період дії тимчасової заборони (мораторію), введеного цим рішенням Заборонити Департаменту державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) здійснювати реєстрацію повідомлення (декларацій) про початок підготовчих робіт та/або будівельних робіт, та/або про готовність об’єкта до експлуатації, та/або видавати дозволи на виконання будівельних робіт на період дії тимчасової заборони (мораторію), введеного цим рішенням Встановити, що дія цього рішення не поширюється на випадки: нового будівництва або реконструкції об’єктів соціальної, інженерної, транспортної інфраструктури, об’єктів, що перебуваються в аварійному стані, об’єктів, будівництво (реконструкція) яких здійснюється на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності.

Рішення набере чинності з дня його офіційного оприлюднення.

«Разом із тим, варто зауважити, що всі багатоповерхівки, торгово-офісні центри, багатофункціональні комплекси та подібні об’єкти, які відносять до класу наслідків СС3, приймає в експлуатацію (видає сертифікат) Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ України), а не Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва ВО КМР (КМДА)», — звертає увагу Юрій Брикайло, юрист компанії DREAMDIM.

Так само, і дозволи на будівництво видає ДАБІ України.

Юрист вважає, що, таким чином, мораторій торкнеться лише:

об’єктів, що за класом наслідків віднесені до СС1 та СС2; індивідуальних житлових, садових та дачних будинків (та господарських будівель і спорід), будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорту; об’єктів, що за класом наслідків віднесені до СС3, та на які не отримано вихідні дані (в т.ч. МУО).

Ознайомитись з проектом Рішення у форматі pdf можна ТУТ >>>

Раніше ми писали про те, що Кабінет міністрів одностайно проголосував за подання президенту щодо звільнення Віталія Кличка.

Источник: dreamdim

Предыдущая статьяСледующая статья

Президент підписав закон про зміни у системі Prozorro 0 12


Серед іншого, закон запроваджує персональну відповідальність посадових осіб за порушення

Президент України підписав Закон №1076 «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель», який наприкінці вересня ухвалила Верховна Рада. Про це повідомила прес-служба Prozorro.

Нагадаємо про деякі ключові зміни, передбачені новим Законом:

Система Prozorro стає обов’язковою для закупівель вартістю від 50 тис. грн кожна (зараз від 200 тис. грн). Автори закону вважають, що це дозволить вивести з тіні понад чверть мільйона закупівель на рік, і зекономити ще 9 млрд грн щорічно. Закон зобов’язує замовника звітувати через Prozorro про усі закупівлі вартістю від 1 копійки (зараз від 50 тис. грн). Закон запроваджує персональну відповідальність посадових осіб (зокрема, керівників держустанов) за порушення законодавства у сфері публічних закупівель. У випадку порушень штраф може складати від 2 до 10 тисяч неоподаткованих мінімумів (34-170 тис. грн). Зараз передбачена лише колективна відповідальність. Закон має покінчити з так званим «оскаржувальним тролінгом» — шляхом впровадження диференційованої плати за скаргу в АМКУ (через окрему постанову Кабміну). Зараз через необгрунтоване оскарження великої кількості закупівель суттєво затримується їх проведення. Аномально низька ціна буде підсвічуватися у системі, боротися з демпінгом стане простіше. Постачальник матиме обгрунтувати таку ціну для укладання договору з замовником. Буде створено онлайн-магазин Prozorro Market для покупок поширених товарів у декілька кліків. Компанії, які перемогли у тендері, матимуть 24 години на виправлення незначних помилок у тендерній пропозиції. Наразі цю практику успішно застосовують у закупівлях для потреб оборони. Закон уможливить консультації з бізнесом для замовників на етапі підготовки до тендеру.

Зміни набудуть чинності за півроку від офіційної публікації Закону, на яку відповідно чекаємо вже завтра.

Читайте також:
Новий закон про публічні закупівлі: спрощення чи ускладнення.

Экс-нардеп Игорь Луценко стал советником Кличко на общественных началах 0 10


Луценко будет курировать предотвращения и выявления коррупции в Киеве

Общественный активист, народный депутат VIII созыва Игорь Луценко сообщил о своем назначении советником мэра Киева Виталия Кличко по вопросам предотвращения и выявления коррупции — сообщает Интерфакс.

«Я назначен советником городского головы по вопросам предотвращения и выявления коррупции в Киеве. Работать буду на общественных началах, никому ничего не должен», — написал Луценко на своей странице в соцсети Фейсбук во вторник.

Он также опубликовал фотокопию документа о назначении с подписью городского головы Киева.

Игорь Викторович Луценко (род. 10 ноября 1978 г в Киеве) — редактор и журналист интернет-изданий, общественный деятель движения за сохранение исторической застройки города Киева. Был избран народным депутатом Верховной Рады VIII созыва по списку партии «Батькивщина».

В конце сентября Кличко назначил своим советником Максима Бахматова. А также подписал распоряжение о лишении полномочий двух заместителей главы КГГА, которые, по словам мэра, не особо справлялись со своими обязанностями — Дмитрия Давтяна и Александра Спасибко. Но ни один ни другой в отставку не засобирались. 

Фото: Igor Lutsenko / Facebook

Most Popular Topics

Editor Picks