У Львові скандал: під час реставрації демонтували відому мозаїку, активісти побоюються, що її знищили (фото) 0 211

Рибки з «Океану»

У Львові під час реконструкції магазину «Океан», що на вул. Володимира Великого, демонтували радянську мозаїку. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомило ГО «Зручне місто».

Як розповів у коментарі Tvoemisto.tv директор забудовника «Компанії Ріел-Естейт Груп» Віталій Молінський, реставратори забрали мозаїку на збереження, а пізніше обіцяють встановити назад.

«Це є планові роботи, які відповідають проекту. Спочатку ми демонтуємо стіну з мозаїкою, потім переносимо, а в кінці встановимо так, як було. Навіть покращимо її вигляд», — каже він.

Натомість у пресслужбі ЛМР інформують, що Інспекція держархбудконтролю отримала доручення провести позапланову перевірку об’єкта і з’ясувати, чи дотримався забудовник містобудівного законодавства. У разі виявлення фактів порушення містобудівних умов та обмежень чи відхилень від проекту, місто вимагатиме анулювати дозвіл на початок виконання будівельних робіт, а також винесе припис про зупинення будівельних робіт.

Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський вважає демонтаж мозаїки вандалізмом.

«Хочу звернутися до забудовника, який зруйнував мозаїку, Володимира Шведа і його «Компанії Ріел-Естейт Груп». Я докладу всіх зусиль, щоби ви більше не будували у Львові. Також закликаю архітектора цього проекту Сергія Іванова-Костецького звернутися до ДАБІ України з заявою про порушення вашого проекту. Якщо ви цього не зробите, то вважатиму вас співучасником акту вандалізму», — говорить він у своєму блозі.


Джерело: tvoemisto

Previous ArticleNext Article