У проекті держбюджету 2020 передбачений рекордний обсяг фінансування доріг 0 42


38 млрд грн — на розвиток та утримання доріг державного значення, 22 млрд – на дороги місцевого значення

Урядом затверджено проект Державного бюджету на 2020 рік. Він передбачає рекордний обсяг фінансування дорожньої галузі — 74,4 млрд гривень. Дорожній фонд у 2020 році заплановано у розмірі 69,7 млрд гривень. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Джерелами формування державного Дорожнього фонду визначено, зокрема, 100% акцизного податку з пального і транспортних засобів та ввізного мита на нафтопродукти і транспортні засоби та шини до них. Курсова різниця вносить свої корегування у грошовий вимір цих 100%.

Показники надходжень до державного дорожнього фонду, закладені у проєкті державного бюджету на 2020 рік, гуртуються на прогнозі макроекономічних показників від травня 2019 року, який враховує курс 28,2 грн за долар США,» — зазначив міністр.

Криклій також нагадав, що додатковими джерелами наповнення державного дорожнього фонду стануть штрафи за недотримання габаритно-вагових норм, які передбачені прийнятим 12 вересня 2019 року Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» щодо джерел формування державного дорожнього фонду» (№1063).

Кошти дорожнього фонду пропонується розподілити наступним чином:

розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення – 38,0 млрд грн; будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах (субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам) – 22,2 млрд грн; заходи із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм – 3,2 млрд грн; виконання боргових зобов’язань за запозиченнями, залученими державою під державні гарантії на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування – 6,3 млрд грн.

«Платники податків, які фінансують дороги з власної кишені, хочуть, щоб дороги ремонтувались не ділянками по 40 метрів або через пости в Фейсбук, а з’являлись цілі хайвеї. Тому у найближчих планах навести лад в Укравтодорі, і провести роботу з областями, які в цьому році також мають значні можливості – 22 млрд гривень будуть витрачатись на місцеві і комунальні дороги, а не лежати на банківських рахунках, від цього дороги не з’являться,» — заявив міністр.

Держслужбовець нагадав, що дискусії навколо проекту бюджету ще продовжаться у Верховній Раді.

Читайте також про те, що Верховна Рада підтримала законопроект про значне збільшення штрафів за перевантаження фур. А також про те, що «Укравтодор» презентував систему онлайн-стеження за ремонтом доріг та станом проїзду на дорогах.

Previous ArticleNext Article