Україна увійшла у ТОП-20 країн світу у рейтингу Doing Business-2020 за будівельним показником 0 40


У цілому Україна зайняла 64-у позицію серед 190 країн

У новому рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business-2020 за показником “Отримання дозволів на будівництво” Україна посіла 20-ту сходинку, обігнавши Грузію, Норвегію, Великобританію, Сполучені Штати Америки та багато інших країн.

“Наші прогнози збулися, і робота щодо утримання позицій та подальшого зростання у рейтингу Doing Business виконувалась не дарма – за будівельним показником Україна увийшла у ТОП-20 країн світу. Тобто буквально за останні 3 роки ми зуміли піднятися з 140-го місця до 20-ки. Це круто! І дає величезний сигнал іноземним інвесторам, що в Україну, і, зокрема, в нашу будівельну галузь потрібно і варто вкладати кошти”, — написав на своїй сторінці на Facebook президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе, який до жовтня цього року був куратором будівельної галузу у Мінрегіоні на посаді заступника міністра.

Він також нагадав, що зростання країни на 1 пункт у загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучати країні близько 600 млн доларів інвестицій щороку.

У цілому Україна поліпшила свої показники по 6 з 10 індикаторах індексу Doing Business у цьому році і зайняла 64-у позицію серед 190 країн.

Найбільший прогрес Україна продемонструвала за показником «Захист міноритарних акціонерів» (+27 пунктів) — завдяки відкриттю інформації про кінцевих бенефіціарів і показником «Отримання дозволу на будівництво» (+10 пунктів) — за рахунок усунення вимог до найму незалежного проектанта і інженера технагляду та завдяки введенню системи онлайн-повідомлень, а також за рахунок зменшення вартості дозволів на будівництво у межах Києва.

«Це позитивний сигнал для українських підприємців і «зелене світло» для іноземних інвесторів. Однак це тільки початок і ми продовжуємо роботу в цьому напрямку», — прокоментував результати рейтингу прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Рейтинг традиційно очолює Нова Зеландія. Другу позицію зайняв Сінгапур, у третьому рядку — Гонконг, у четвертому — Данія, замикає топ-5 Південна Корея.

З пострадянських країн найкраще з веденням бізнесу справи йдуть у Грузії — вона на сьомому місці. Далі йдуть Литва (11), Естонія (18), Латвія (19), Казахстан (25), Росія (28), Азербайджан (34), Вірменія (47), Молдова (48), Біларусь (49). На останньому 190-му місці — Сомалі.

Нещодавно ми розповыдали про те, що Всесвітній банк поліпшив прогноз для економіки України.

Previous ArticleNext Article