Українські заробітчани вкладають гроші у вітчизняну нерухомість 0 38

У 2018 році заробітчани відправили додому рекордні 14,4 мільярди доларів

Трудові мігранти з України все частіше інвестують зароблені за кордоном гроші у нерухомість на батьківщині. Про це повідомляє видання Financial Times.

На сьогоднішній день левова частка заробітчан виїжджає на роботу в Польщу. Переважно це мешканці західних регіонів України, розміщених навколо Львова, де проживає близько 1 мільйона осіб.

У 2018 році заробітчани відправили додому рекордні 14,4 мільярди доларів за допомогою банківських переказів. Однак через недовіру до місцевих банків вони все частіше інвестують в інші активи — переважно в нерухомість.

У результаті навколо Львова ростуть багатоповерхові житлові комплекси, і забудовники говорять, що трудові мігранти є одними з їхніх найбільших клієнтів.

«Я купив абсолютно нову квартиру в минулому році, заплативши 42 тисячі доларів готівкою», — сказав 27-річний Сергій, перед тим як сісти на автобус, що курсує зі Львова до Варшави.

Протягом майже трьох років він заробляв 1500 доларів на місяць, готуючи в польському ресторані, — це майже в три рази більше, ніж платять місцеві заклади.

Окрім заробітчан із західної частини країни, все частіше на заробітки за кордон виїжджають жителі східної і південної України.

Глава Fundacja Nasz Wybor, варшавського фонду підтримки українців в Польщі, підтвердив це.

«Відсоток прибуваючих сюди зі східної та південної України збільшився. Раніше це були в основному західні українці. Зазвичай вони ходять туди-сюди (через кордон — ред.) «, — сказав він.

На околиці Миколаєва, міста з населенням 14 тис. осіб на заході України, де покоління росли в традиційних одноповерхових будинках, будується безліч нових розкішних об’єктів. Місцевий житель Роман Федоров підрахував, що половина з них фінансується трудовими мігрантами.

«Це Італія … Ця жінка багато років працювала в Італії, щоб утримувати свою сім’ю, а потім вийшла заміж за італійця, і близько п’яти років тому цей будинок почали будувати», — сказав він, вказуючи на веліку віллу з колонами біля входу.

І продовжив: «Цей — будує молода пара, яка працює у Франції. А власники цього будинку заробляють гроші в Чеській Республіці. Ще один он там — вони роками працювали в Росії, але тепер їдуть у Європу на роботу, щоб закінчити будинок. Перший на вулиці побудований за гроші, зароблені в Польщі».

Деякі жителі не хочуть спілкуватися з журналістами, тому що бояться привернути увагу податкової інспекції до своїх закордонних доходам, зазначив він.

Серед переваг роботи за кордоном, — отриманий досвід.

«Досвід має дуже важливий освітній ефект, який підвищує продуктивність працівників, які повертаються», — підкреслив аналітик Investment Capital Ukraine Михайло Демків.

Цю точку зору підтримують і українські робітники.

Повернувшись на околицю Миколаєва, будівельники, найняті для зведення цегляних колон для нового будинку, обмірковують, як повернутися до Польщі. Обидва закінчують будувати нові сімейні будинки.

«Добре, що (трудові мігранти — ред.) повертають ці гроші і будують ці будинки, оскільки це створює робочі місця, але нам платять у кілька разів більше за цю роботу в Польщі», — сказав Роман.

Його колега Ігор, який нещодавно працював на польській вугільній шахті, додав: «Я чекаю нового запрошення знову працювати в Польщі».

Незважаючи на позитивні, є також негативні наслідки робочої міграції- як економічні, так і соціальні — заявило Мінсоцполітики України. Так міністерство посилається на брак робочої сили всередині країни і приплив твердої валюти.

Окрім того, інтеграція з ЄС, включаючи ринок праці, створює тиск на підвищення зарплат, зазначив керуючий партнер Western Ukrainian Management Consulting Андрій Бейзік.

Раніше ми розповідали, що майже чверть українських заробітчан працювали за кордоном на будівництві. Читайте також про те, як змінилися ціни на нерухомість у різних містах України.

Источник: epravda

Previous ArticleNext Article