«Укразалізницю» почнуть готувати до публічного продажу акцій 0 30


Підготовка до виходу на IPO відвищить прозорість компанії

«Укрзалізниця» розпочинає підготовку до первинного публічного розміщення (IPO). Відповідний меморандум 29 жовтня підписали голова правління компанії Євген Кравцов, міністр інфраструктури України Владислав Криклій і директор Європейського банку реконструкції і розвитку у країнах Східної Європи і Кавказу Маттео Патроне на інвестиційному форумі RE:think. Invest in Ukraine у Маріуполі. Про це повідомила прес-служба «Укрзалізниці».

Євген Кравцов зазначив, що «Укрзалізниця» стала першою держкомпанією, яка готується вийти на IPO від України.

«Досі українські компанії, які здійснювали первинний випуск акцій на фондових біржах, не позначали себе емітентами від України. Це був непрямий випуск акцій. Українські компанії виходили на IPO від Великої Британії, Нідерландів, Канади та інших країн. «Укрзалізниця» у взаємодії з акціонером – урядом країни – планує змінити status quo на ринку капіталу», – сказав він.

За словами голови компанії, продаж акцій на фондовій біржі дасть змогу залучити кошти з ринку капіталу на вигідніших умовах, ніж, наприклад, класичне кредитування.

«Інвестиції необхідні для реалізації стратегічних проєктів, розвитку залізничної галузі в цілому. Ключова перевага виходу на IPO також у тому, що підвищиться прозорість самої компанії, оскільки це обов’язкова вимога», – додав він.

Кравцов розповів, що підготовка до IPO триватиме від року до трьох років, залежно від швидкості ухвалення та імплементації рішень для законодавчої підстави транзакції.

Криклій заявив, що підготовка «Укрзалізниці» до IPO є важливим сигналом для світової спільноти про готовність України до реформи державної компанії-монополіста, зазначили у прес-службі Мінінфраструктури.

«Укрзалізниця» є першою українською державною компанією, яка планує вийти на зарубіжний фондовий ринок і тим самим підвищує інвестиційний імідж країни», – додав він.

У Мінінфраструктури повідомили, що в межах виконання передбачають співпрацю в питаннях аналізу та підготовки потенційних рішень про відокремлення суб’єктів господарської діяльності під час підготовки до IPO, аналіз реформи юридичної та регуляторного супроводу, оцінювання та посилення практики корпоративного управління.

Читайте також про те, що Кабінет міністрів і ЄБРР підписали меморандум про програму фінансування регіональних доріг в Україні. А також про те, що у розвитток інфраструктури порту Маріуполь буде інвестовано 1,3 млрд грн.

Предыдущая статьяСледующая статья