Унікальні двометрові скульптури на дні моря: у Франції відкрився неймовірний підводний музей (ФОТО) 0 26

«Музей» біля острова
Сент-Маргеріт

Величезні сірі особи із закритими очима, які встановлені на морському дні в рамках нового підводного «музею» біля острова Сент-Маргеріт, – творіння британського художника Джейсона де Кайрес Тейлора. Мета проєкту, що фінансується мерією Канн, – підкреслити тяжке становище морів і океанів світу.

Кожна скульптура близько 2 метрів заввишки та важить десять тонн. Перед встановленням скульптур художник розчистив та прибрав усе сміття на дні моря.

«Це було сміття, старі труби, викинуті човнові двигуни та кабелі. Я думаю, у нас є неправильне уявлення про те, що підводний світ прекрасний, наповнений кораловими рифами, але часто це не так,» – говорить Тейлор.

Сюрреалістичне видовище чекає нирців і дайверів. У музеї немає плати, і він відкритий для всіх охочих зайнятися сноркелінгом – можна просто брати з собою трубку і пірнати.

10 000 квадратних метрів занедбаного простору колишнього газового заводу перетворять на «офіси серед парку» (ФОТО)

Кожне обличчя розрізане навпіл як символ двосічної проблеми, з якою стикається людство – сила і крихкість океану. Відкрита для публіки виставка є заспокійливою протиотрутою від засліплення, яке зазвичай асоціюється з цим блискучим куточком французької Рив’єри.

«Моя робота завжди намагається залучити людей під поверхню, щоб побачити, що там є», – пояснює свій задум Тейлор.

Запаси піску у світі стрімко падають: в ООН попереджають про небезпечні наслідки

У своїх скульптурах художник використав обличчя шести місцевих жителів. Він запросив їх зануритися в мистецтво, розмістивши оголошення у місцевій газеті. В результаті було відібрано 40 осіб, з яких залучили до проєкту лише шість.

«Насправді вони були обрані випадково, і серед них є куратор, підприємець, школярі та старий рибалка», – пояснює художник.

Варто зазначити, що це не перший подібний підводний арт-проєкт Джейсона. Художник створив понад 1000 підводних скульптур по всьому світу, від Гренади до Австралії та Мексики. Його роботи можна побачити, зокрема, в Атлантичному, Тихому та Індійському океанах, де вони виконують роль штучних коралових рифів. А наступна підводна виставка планується відкритися цього літа на Кіпрі.

Футуристичний кампус Hyperloop: святилище науки і архітектурне диво у штаті Невада (ФОТО) 

Цікаво про будівництво: раніше ми писали навіщо і як утеплювати стрічковий фундамент

Фото: Фото AD  
Источник: fun

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *