
«Музей» біля острова
Сент-Маргеріт
Величезні сірі особи із закритими очима, які встановлені на морському дні в рамках нового підводного «музею» біля острова Сент-Маргеріт, – творіння британського художника Джейсона де Кайрес Тейлора. Мета проєкту, що фінансується мерією Канн, – підкреслити тяжке становище морів і океанів світу.
Кожна скульптура близько 2 метрів заввишки та важить десять тонн. Перед встановленням скульптур художник розчистив та прибрав усе сміття на дні моря.
«Це було сміття, старі труби, викинуті човнові двигуни та кабелі. Я думаю, у нас є неправильне уявлення про те, що підводний світ прекрасний, наповнений кораловими рифами, але часто це не так,» – говорить Тейлор.
Сюрреалістичне видовище чекає нирців і дайверів. У музеї немає плати, і він відкритий для всіх охочих зайнятися сноркелінгом – можна просто брати з собою трубку і пірнати.
10 000 квадратних метрів занедбаного простору колишнього газового заводу перетворять на «офіси серед парку» (ФОТО)
Кожне обличчя розрізане навпіл як символ двосічної проблеми, з якою стикається людство – сила і крихкість океану. Відкрита для публіки виставка є заспокійливою протиотрутою від засліплення, яке зазвичай асоціюється з цим блискучим куточком французької Рив’єри.
«Моя робота завжди намагається залучити людей під поверхню, щоб побачити, що там є», – пояснює свій задум Тейлор.
Запаси піску у світі стрімко падають: в ООН попереджають про небезпечні наслідки
У своїх скульптурах художник використав обличчя шести місцевих жителів. Він запросив їх зануритися в мистецтво, розмістивши оголошення у місцевій газеті. В результаті було відібрано 40 осіб, з яких залучили до проєкту лише шість.
«Насправді вони були обрані випадково, і серед них є куратор, підприємець, школярі та старий рибалка», – пояснює художник.
Варто зазначити, що це не перший подібний підводний арт-проєкт Джейсона. Художник створив понад 1000 підводних скульптур по всьому світу, від Гренади до Австралії та Мексики. Його роботи можна побачити, зокрема, в Атлантичному, Тихому та Індійському океанах, де вони виконують роль штучних коралових рифів. А наступна підводна виставка планується відкритися цього літа на Кіпрі.
Футуристичний кампус Hyperloop: святилище науки і архітектурне диво у штаті Невада (ФОТО)
Цікаво про будівництво: раніше ми писали навіщо і як утеплювати стрічковий фундамент
Фото: Фото AD
Источник: fun