Уряд спрощує доступ до надр 0 32

Доступ до надр та інвестиції 

Кабінет міністрів затвердив нову редакцію порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, у якій спростив залучення інвестицій у видобуток копалин. Про це повідомляється на веб-сайті уряду.

«Ми виключаємо узгодження з обласними радами для надр загальнонаціонального значення з процедури отримання спеціальних дозволів, як це було раніше. Це створювало додаткові корупційні ризики та блокувало розвиток надровидобутку», – зазначається у повідомленні.

Згідно з повідомленням, також передбачено формування бази для подачі документів в електронному режимі та усуває непрозорі механізми отримання дозволів на надрокористування поза аукціонами. Разом з тим, інвесторам заборонено починати діяльність на ділянках до проходження процедури та отримання висновку про оцінку впливу на довкілля.

У повідомлені також зазначається, що документом розширено перелік видів користування надрами, на які можна отримати спеціальний дозвіл, а саме: геологічне вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промислова розробка родовищ).

Крім того, врегульовано процедуру погодження надання надр у користування ділянками надр у районі проведення Операції об’єднаних сил.

Нагадаємо, уряд ухвалив Постанову про прискорення електронних аукціонів надрокористувача. При цьому, копалини місцевого значення залишаються у віданні сільських, селищних, міських і районних рад та ОТГ.

 

 
Джерело: mind

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *