В дитячих палатах має бути місце для батьків – Мінрегіон переглядає будівельні вимоги до лікарень 0 48

Норми мають передбачати палати для перебування батьків поряд з дітьми

Ми вже розповыдали, шо Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проектування медичних закладів. Зокрема, щодо дитячих лікарень. Відтак новими змінами пропонується передбачати лікарняні палати із розрахунку на 1 дитину та з можливістю перебування в ній батьків.

«Коли дитина потрапляє в лікарню — це стрес і для самої дитини, так і для їхніх батьків, який ще й в декілька разів посилюється тими умовами, що існують зараз в більшості українських лікарень. Адже вони зовсім не відповідають сучасним вимогам. І зазвичай це палати, в яких перебувають одразу декілька дітей, туалет і душ лише один на поверх. Крім того, батьків немає поруч. Що пропонується? Передбачати в дитячих лікарнях палати з одночасним перебуванням дитини з батьками. Звичайно, що все це буде залежати від відділення, в якому перебуває дитина, та від її захворювання, але де це буде дозволено і можливо робити, то обов’язково це передбачати», — переконаний заступник міністра Лев Парцхаладзе.

Він підкреслив, що такі зміни — це комфорт маленьких пацієнтів та спокій їх батьків, які зможуть бути поряд зі своєю дитиною.

Такі палати повинні мати необхідне обладнання, спальні місця, як для пацієнта, так і для його батьків, а також окремі туалет та душ з можливістю безбар’єрного доступу до них для усіх груп населення, у тому числі, людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.

ДБН В.2.2-10-2001 «Будинки і споруди. Заклади охорони здоров’я» поширюється на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків і споруд усіх типів закладів охорони здоров’я незалежно від їх відомчого підпорядкування і форм власності, а також приміщень медичного призначення, вбудованих чи таких, що входять до складу інших типів будинків.

У проекті нового ДБН пропонується переглянути вимоги щодо:

місткості лікарняних палат — як звичайних, так і для батьків з дітьми або мам та новонароджених; комфорту в палатах та забезпеченості їх санітарними кімнатами; спеціального обладнання для палат; інклюзивності медичних закладів; проектування службових приміщень для персоналу; влаштування публічного простору лікарень: вимоги до проектування холів, рецепції, приймального відділення, кафе, аптеки, місць для дитячих візків, зони очікування; рекуперації та вентиляції.

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів.

Чи мають норми передбачати перебування батьків разом з дітьми у лікарні? ЗА! 0 ПРОТИВ! 0
ПОЧЕМУ ВЫ ТАК ДУМАЕТЕ?
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ

Запрещается использование нецензурной лексики, оскорблений, гиперссылок на сторонние ресурсы Отправить
Источник: budport

Предыдущая статьяСледующая статья