В Києві на Осокорках жителі самотужки ремонтують дорогу (фото) 0 31

Ремонт дороги

Жителі Осокорків почали самостійно укладати асфальт на безіменній дорозі від вулиці Чавдар до Колекторної. Про це «Хмарочосу» повідомив учасник ініціативи Максим Пресіч.

Щодня цією дорогою їздять на автомобілях тисячі місцевих мешканців, хоча вона перебуває у вкрай поганому стані. Зокрема, сам Максим щоранку возить дитину в садочок.

«Це єдиний варіант проїзду з Осокорків в сторону приватного сектору. Рік тому поряд був зручний проїзд, але там встановили парковку. Наскільки я знаю, незаконно», – пояснив Пресіч.

За детальним планом території забудови мікрорайону, дорогу зобов’язувалася побудувати компанія «Позняки-Інвест». Будівництво почалося у 2011 році, але завершилося на етапі нижчого шару асфальтобетонного покриття.

Місцеві мешканці зверталися до міського голови, КМДА, Київавтодору, Укравтодору, районних депутатів, але там відповідали, що ділянку не передано на баланс міста.

Так, у Дарницькій РДА зазначили, що під час будівництва дороги не було витримано норми, зокрема не облаштовано тротуар. Це сталося через перепад у п’ять метрів між дорогою та територією багатоповерхової забудови.

Дорогу завдовжки 1,2 кілометра, в якої немає офіційної назви, місцеві називають «Підващенко Хайвей» (бо її розташовано поряд із вулицею Ващенка).

Місцеві мешканці організували збір коштів на капітальний ремонт. Наразі зібрано 47 тисяч гривень. За оцінками деяких учасників, повноцінний ремонт коштуватиме близько двох мільйонів гривень. Учасники цієї групи потроху розробляють кошториси та створюють громадську організацію.

Водночас в окремій групі у Viber збирають гроші на швидкий тимчасовий ремонт, який робили вже двічі: два тижні тому і цими вихідними. За словами Пресіча, усі «робочі» працюють безкоштовно, він – серед них. Гроші ідуть на оренду техніки та придбання щебню, асфальту, піску тощо.

Джерело: hmarochos

Предыдущая статьяСледующая статья