В Мінрегіоні розповіли, в яких містах вигідніше зносити та перебудовувати "хрущовки" 0 37


Перебудова «хрущовок»

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробило новий законопроект «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду». Згідно з ним, визначені два варіанти вирішення питання із застарілим житловим фондом — його знесення та будівництво нового житла або проведення реконструкції.

Про це у інтерв’ю виданню «OBOZREVATEL» розповів заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Зараз в Україні близько 1 млрд житлового фонду в цілому. З них приблизно 70-80% мають застарілий інфраструктурний стан і з кожним днем він погіршується. Зростає кількість аварійних будинків і ці проблеми накопичуються. Тому ми запропонували законопроект, в якому врахували максимальну кількість проблемних питань і запропонували механізми вирішення», — сказав він.

За словами Парцхаладзе, проводити саме реновацію застрілого житла із знесенням старих будинків та будівництвом нових буде вигідно інвесторам у великих містах, в інших населених пунктах місцева влада із залученням інвесторів має проводити реконструкцію.

«Ми прописали, що в першу чергу будується пусковий будинок, туди переселяються мешканці, і тільки після цього зносяться старі об’єкти. При цьому обов’язково квартира, що надається, має бути з ремонтом. На мою думку, якщо такий законопроект буде реалізований, люди будуть зацікавлені. Якщо ж казати про зацікавленість інвесторів. Площа «хрущовки» — близько 3.5 тис кв. м. Забудовник може побудувати будинок на 10 тис. кв. м. Частину квартир він віддає, а частину продає за ринковою ціною і заробляє на цьому. Інвестиційно це може бути дуже вдалим проектом, але тільки у великих містах-мільйонниках. У маленьких містах — ні. Там необхідно проводити саме реконструкцію, яку повинна фінансувати місцева влада і залучати інвесторів», — сказав заступник Міністра.

Одним із варіантів такої реконструкції Парцхаладзе запропонував добудову у будинку ще 2-х поверхів. При цьому інвестор має повністю реконструювати будівлю: зробити її енергоефективною, оновити всі комунікації, додатково поставити ліфт, відремонтувати під’їзд. «Таким шляхом йшли Німеччина та Польща, наприклад. Це працює», — додав заступник міністра.

Парцхаладзе наголосив на тому, що для ефективної реалізації проектів з реконструкції застарілого житла має бути обов’язковою економічна доцільність.

«Нагадаю, що у 2008 році була криза, і тільки зараз будівельна галузь починає рости. Тому все попереду», — сказав він.

Джерело: minregion

Предыдущая статьяСледующая статья