В Україні хочуть будувати платні мости 0 47

Плата за користування

Міністерство інфраструктури виступає за будівництво в Україні платних мостів за рахунок приватного підрядника, а також доріг.

Про таку ініціативу повідомив заступник міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Треба і деякі мости зробити платними. Більшість мостів будуються протягом 15 років. Наприклад, Подільсько-Воскресенський міст у Києві або запорізький. Це довгобуди, які забирають гроші з місцевого бюджету», — сказав Довгань.

Для прикладу він запропонував розглянути американську модель.

«Даємо це приватному підряднику. Підрядник зводить прозоре фінансування, ми його погоджуємо, підписуємо і далі він просто бере плату за проїзд …», — пояснив заступник міністра.

При цьому він додав, що в першу чергу, потрібно переходити до платних дорогах.

«Це треба робити терміново і в першу чергу почати з Кільцевої дороги Києва, оскільки вона переповнена і люди часто їздять узбіччям. Одеська траса також переповнена», — зазначив Довгань.

За оцінками Мінінфраструктури, всього на будівництво доріг в Україні у рамках Національної транспортної стратегії до 2030 року потрібно закласти 50 млрд євро.

«Якщо буде постійне фінансування ми виходимо десь на 35 млрд євро з держбюджету. Решту 15 млрд повинен дати приватний інвестор», — зазначив заступник міністра.

Джерело: epravda

Предыдущая статьяСледующая статья