В Україні хочуть малювати "зебри" під новим кутом 0 117

Косі переходи

У проект нових змін до державних будівельних норм “Вулиці і дороги населених пунктів” вже внесено новий пункт, який дає можливість влаштовувати наземні пішохідні переходи із “косою зеброю” під кутом до тротуару до 70 градусів. Проект змін розробляють фахівці ДП “ДерждорНДІ”.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Здавалося б незначна, але така важлива для безпеки на пішохідних переходах зміна — проектувати їх не під прямим кутом до тротуару, а трохи навскіс. Перше — від цього пішоходів стає краще видно для водіїв, друге — самі пішоходи починають автоматично дивитися у сторону руху автомобілів, чого не завжди роблять на звичайному переході. Це успішно працює у Парижі, Брюсселі та багатьох інших містах Європи. І дійсно, аварій на таких переходах трапляється до 10% менше. Якщо лише зміною куту розташування “зебри” можна врятувати чиєсь життя, то чому це не робити у нас в Україні?” — відмітив він.

Згідно із запропонованою зміною в ДБН, можливе влаштування пішохідних переходів навскіс при умові, що кут зміщення сторін переходів повинен бути не більше 70 градусів.

Джерело: minregion

Предыдущая статьяСледующая статья