В Україні можна буде будувати громадські будинки висотою до 150 метрів 0 103

Всі будівлі вище 100 м, які на сьогодні існують в Україні, були побудовані з отриманням відхилень від будівельних норм

З 1 січня 2020 року вступають в дію нові ДБН “Висотні будівлі. Основні положення”, згідно з якими можна буде будувати громадські будівлі висотою до 150 м. Зараз, згідно з чинними будівельними нормами, дозволяється будувати житлові та громадські висотні будинки тільки до 100 м.

“З 1 січня 2020 року набирають чинності нові державні будівельні норми щодо висотних будинків – ДБН “Висотні будівлі. Основні положення”. Вони є обов’язковими до виконання і, зокрема, розширюють можливості для проектування цікавих та сучасних висотних громадських об’єктів. Підвищена максимальна висота таких будівель – зі 100 до 150 метрів”, — написав на своїй сторінці у Facebook президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

Він розповів, що всі будівлі вище 100 м, які на сьогодні існують в Україні, були побудовані з отриманням відхилень від будівельних норм. Президент КБУ при цьому зазначив:

“Від практики отримання відхилень від ДБН потрібно відходити. Думаю, що в найближчому майбутньому, після вступу в дію нових норм щодо висотних будівель, ми зможемо побачити у Києві та інших українських містах круті проекти високого рівня, як в Америці чи в Еміратах, наприклад. Я в це вірю”, — додав Парцхаладзе.

Разом з тим, у нових нормах також посилюється безпека та комфорт висотних будівель. Зокрема:

Встановлено вимоги щодо жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій для проектування більш надійних каркасів висотних будівель; Підвищено сучасні вимоги до пожежної безпеки – обов’язкові пожежні пости, пожежні ліфти, вертолітні майданчики тощо; Введено аеродинамічний обдув моделей висотних будівель із складною архітектурною, конструктивною чи геометричною формою для забезпечення комфортних вітрових потоків

та інші зміни.

Previous ArticleNext Article