В Україні підписали меморандум про впровадження ВІМ-технологій у будівництві 0 13


У Міністерстві обіцяють введення ВІМ у законодавче поле

ВІМ-технології (Building Information Model — інформаційне моделювання будівельного об’єкта) дозволяють підвищити якість проєктів та безпеку зведення об’єктів, моделюватимуть і прогнозуватимуть потенційні впливи усіх вірогідних факторів на кожному етапі будівництва.

Учасниками підписання меморандуму «Дорожня карта впровадження інформаційного моделювання будівель (ВІМ) при створенні об’єктів будівництва, об’єктів архітектури» стали представники Мінрегіону, Офіс ефективного регулювання, Конфедерація будівельників України, УЦСС та Міждержавна гільдія інженерів консультантів.

Юліан Чаплинський, заступник міністра Міністерства розвитку громад та територій України виказав надію, що завдяки синергії професійних об’єднань вдасться впровадити нові підходи у найкоротший час.

«Ми будемо працювати над тим, щоб у наступному році впровадити ВIM у законодавчому полі», — сказав замміністра.

«ВІМ-технології — це так зване інформаційне моделювання будівельного об’єкта. Тобто, мова про віртуальне будівництво, що реалізовується ще задовго до його фактичного завершення. Такі технології підвищать безпеку зведення об’єктів, моделюватимуть і прогнозуватимуть потенційні впливи усіх вірогідних факторів на кожному етапі будівництва. Простіше кажучи, завдяки ВІМ-технологіям Україні вдасться: вивести будівельну галузь на новий рівень; підвищити якість контролю будівельних робіт; реалізувати багато сучасних проектів», — прокоментувала підписання меморандуму народний депутат, представник Уряду в Верховній Раді Олена Шуляк.

«Конфедерація будівельників України завжди виступала майданчиком змін. Весь минулий рік на базі КБУ двічі в місяць проводились робочі групи по впровадженню інформаційного моделювання будівель. Ми раді, що головні стейк-холдери розробили спільними зусиллями і презентувати Дорожню карту, яка передбачає імплементацію європейських підходів і принципів у державні стандарти Україні і внесення відповідних змін до інших нормативних документів, — наголосив Олександр Ротов, голова Ради директорів Конфедерації будівельників України. — Важливо, що ми, фактично, розпочали на державному рівні формування засад, які є необхідні для успішного впровадження Єдиної електронної системи у сфері будівництва».

Вячеслав Колесник, виконавчий директор Асоціації УЦСБ, підкреслив, що саме впровадження на законодавчому рівні ВІМ підвищить не тільки якість проєктів у Україні, але й конкурентоспроможність наших архітекторів на міжнародному рівні.

«Від цього виграють усі. Це круто не тільки у короткостроковому періоді, на конкретних проєктах, це круто для кожного споживача. За ВІМ майбутнє, наше завдання – найшвидше принести його у українську нормативку», — сказав Олексій Дорогань, голова Офісу ефективного регулювання (BRDO).

Читайте також про те, які проекти та компанії визнали найкращими на ринку нерухомості країн Східної Європи в 2019 році. А також про підсумки та основні тренди ринку нерухомості на форумі V Eastern Europe Real Estate Forum.

 

Предыдущая статьяСледующая статья

Стало известно, из-за чего задержка с 4G в столичном метро 0 9


По плану запуск связи 4G на первых станциях должен состояться в первом квартале 2020 года

Мобильные операторы «Киевстар», «Vodafone Украина», lifecell и коммунальное предприятие «Киевский метрополитен» согласовывают техническую документацию и рабочий проект запуска связи 4G в столичной подземке, сообщил Интерфаксу директор по регуляторному обеспечению «Киевстар» Александр Когут.

«С сентября продолжается интенсивное и продуктивное сотрудничество с метро относительно реализации запланированных шагов. В частности, был согласован юридический механизм предоставления доступа для работ в подземке, подписаны все необходимые договоры о техническом надзоре за существующей телекомсетью в метро. Сейчас идет согласование технической документации и рабочего проекта, готовится подписание договора о доступе», — написал Когут на своей странице в Facebook.

При этом он отметил, что подписание договора о телеком-доступе к объектам коммунальной собственности города между оператором операторами и метрополитеном может состояться только после утверждения Киевсоветом решения об установлении платы за доступ.

«Принятие Киевсоветом долгожданного решения откроет операторам возможность устанавливать свое 4G оборудования в метро на законных основаниях. Сразу после этого будем готовы приступать к монтажным работам», — добавил директор по регуляторному обеспечению «Киевстар».

Он напомнил, что по плану запуск связи 4G на первых станциях и в прилегающих тоннелях должен состояться в конце первого квартала 2020 года с последующим распространением на все станции и тоннели до конца 2020 года.

Читайте также о том, что Харьков получит 320 млн евро в кредит на строительство третьей ветки метро. А также о том, как идут работы на строительстве Шулявского моста.

 

Новый стандарт экологического отопления 0 6

3 декабря 2019 г. в Киеве, в бутик-отеле «Воздвиженский» состоялся семинар «Тепловые насосы DAIKIN Altherma 3 (R32) — новый стандарт экологического отопления», организованный компанией «Ликонд», официальным дистрибьютором DAIKIN в Украине. Во время семинара, участниками которого стали более 70 специалистов в сфере отопления и климатизации, был сделан обзор номенклатуры тепловых насосов DAIKIN Altherma 3, в том числе новейшие системы на хладагенте R32. 

Особый интерес слушателей вызвали примеры стандартных применений оборудования, а также примеры расчетов.

Спикерами семинара выступили Главный инженер компании «Ликонд» Константин Лобановский и Руководитель направления тепловых насосов Олег Корниенко. С вступительной информацией и приветственным словом также выступил Директор компании «Ликонд» Владимир Степура.

Кроме основной части семинара, участники имели возможность пообщаться в неформальной обстановке.

Источник: leacond.com.ua 
Информация опубликована на правах рекламы

 

Most Popular Topics

Editor Picks