В Україні підписали меморандум про впровадження ВІМ-технологій у будівництві 0 98


У Міністерстві обіцяють введення ВІМ у законодавче поле

ВІМ-технології (Building Information Model — інформаційне моделювання будівельного об’єкта) дозволяють підвищити якість проєктів та безпеку зведення об’єктів, моделюватимуть і прогнозуватимуть потенційні впливи усіх вірогідних факторів на кожному етапі будівництва.

Учасниками підписання меморандуму «Дорожня карта впровадження інформаційного моделювання будівель (ВІМ) при створенні об’єктів будівництва, об’єктів архітектури» стали представники Мінрегіону, Офіс ефективного регулювання, Конфедерація будівельників України, УЦСС та Міждержавна гільдія інженерів консультантів.

Юліан Чаплинський, заступник міністра Міністерства розвитку громад та територій України виказав надію, що завдяки синергії професійних об’єднань вдасться впровадити нові підходи у найкоротший час.

«Ми будемо працювати над тим, щоб у наступному році впровадити ВIM у законодавчому полі», — сказав замміністра.

«ВІМ-технології — це так зване інформаційне моделювання будівельного об’єкта. Тобто, мова про віртуальне будівництво, що реалізовується ще задовго до його фактичного завершення. Такі технології підвищать безпеку зведення об’єктів, моделюватимуть і прогнозуватимуть потенційні впливи усіх вірогідних факторів на кожному етапі будівництва. Простіше кажучи, завдяки ВІМ-технологіям Україні вдасться: вивести будівельну галузь на новий рівень; підвищити якість контролю будівельних робіт; реалізувати багато сучасних проектів», — прокоментувала підписання меморандуму народний депутат, представник Уряду в Верховній Раді Олена Шуляк.

«Конфедерація будівельників України завжди виступала майданчиком змін. Весь минулий рік на базі КБУ двічі в місяць проводились робочі групи по впровадженню інформаційного моделювання будівель. Ми раді, що головні стейк-холдери розробили спільними зусиллями і презентувати Дорожню карту, яка передбачає імплементацію європейських підходів і принципів у державні стандарти Україні і внесення відповідних змін до інших нормативних документів, — наголосив Олександр Ротов, голова Ради директорів Конфедерації будівельників України. — Важливо, що ми, фактично, розпочали на державному рівні формування засад, які є необхідні для успішного впровадження Єдиної електронної системи у сфері будівництва».

Вячеслав Колесник, виконавчий директор Асоціації УЦСБ, підкреслив, що саме впровадження на законодавчому рівні ВІМ підвищить не тільки якість проєктів у Україні, але й конкурентоспроможність наших архітекторів на міжнародному рівні.

«Від цього виграють усі. Це круто не тільки у короткостроковому періоді, на конкретних проєктах, це круто для кожного споживача. За ВІМ майбутнє, наше завдання – найшвидше принести його у українську нормативку», — сказав Олексій Дорогань, голова Офісу ефективного регулювання (BRDO).

Читайте також про те, які проекти та компанії визнали найкращими на ринку нерухомості країн Східної Європи в 2019 році. А також про підсумки та основні тренди ринку нерухомості на форумі V Eastern Europe Real Estate Forum.

 

Предыдущая статьяСледующая статья