В Україні стали призначати майже втричі менше субсидій 0 76


Екс-міністр вважає, що пік субсидій Україна пройшла у 2016

У серпні 2019 року заяви на отримання держдопомоги для оплати послуг ЖКГ подали 101,8 тис. українських сімей. При цьому, органи соціального захисту схвалили всього 59,4 тисячі прохань. Такі дані навела Державна служба статистики.

Ці показники стали мінімальними за останні 5 років. І це не можна пояснити «низьким сезоном»: за аналогічний період минулого року заявки на субсидії оформили 280 тис. громадян. А пільги були призначені 171,5 тисячі домогосподарств.

За словами екс-міністра соціальної політики Андрій Реви, триразове падіння пов’язане з двома факторами.

«Ціни на газ знижуються, отже, стабільна і вартість комунальних послуг. Крім того, середня зарплата за рік зросла. У сумі ці два фактори і знижують попит на субсидії», — вважає екс-чиновник.

За його оцінками, невеликий сплеск кількості звернень та призначень можна чекати на початку наступного року, коли будуть скасовані спецзобов’язання за цінами на газ для населення. Але і він, швидше за все, не буде істотним.

«Пік субсидій ми пройшли у 2016 році. По мірі зростання зарплат потреба в них знижується. Якби у нас менше спекулювали на питанні тарифів, а зосередилися на зростанні пенсій і зарплат, через кілька років про субсидії взагалі можна було б забути», — резюмував Рева.

Нагадаємо, що в Уряді запевняють, що проект бюджету 2020 не передбачає скорочення кількості одержувачів субсидій. А також про те, що в Україні анонсували велику перевірку отримувачів субсидій.

Previous ArticleNext Article