В Україні відбувся повномасштабний запуск програми «Енергодім» 0 13


Перші 300 заявок до Програми отримають додатковий грант у розмірі 20%

3 вересня відбулась презентація Програми комплексної модернізації багатоповерхівок «Енергодім» Фонду енергоефективності. Тепер кожен із 31,5 тисяч ОСББ України, які бажають зробити свої будинки більш енергоефективними, можуть взяти участь у програмі.

Ми вже писали про те, що, завдяки «Енергодому», ОСББ можуть компенсувати від 40% до 50% коштів, витрачених на енергомодернізацію будинку. А наприкінці серпня до програми почали залучатися банки, і з 3 вересня 2019 року ОСББ можуть подавати заявки для участі в програмі «Енергодім» через усі відділення банків-партнерів, першим з яких став державний АБ Украгазбанк.

На презентації Фонду енергоефективності міністр Міністерства розвитку громад і територій Альона Бабак розповіла про те, що у 2018 році на програму з держбюджету було виділено 1,5 млрд грн та цього року передбачено 1,2 млрд грн. Окрім того, у програми є фінансова підтримка ЄС та уряду Німеччини у 100 млн євро.

«В Україні потреба в інвестиціях у енергоефективність будівель надзвичайно велика: близько 144 000 будинків, а це 80% усіх багатоквартирних будинків, потребують модернізації. Раніше держава здійснювала підтримку житлового фонду через програму «теплих кредитів», яка вирішувала проблему лише частково — замінити вікна чи утеплити фасад будівлі», – зазначила Альона Бабак під час прес-конференції, присвяченої презентації програми.

«Стабільне фінансування, перевірка якості робіт на всіх етапах та комплексне утеплення будинків – це основні новели Фонду енергоефективності порівняно з програмою «теплих кредитів». Мешканці можуть обрати один із варіантів комплексних заходів: пакет «Легкий» – дозволить зменшити споживання теплової енергії в середньому на 20 %, пакет «Комплексний» – на 60% від поточного споживання, що зменшить витрати родин на оплату комунальних послуг», — додала міністерка.

Юлія Головатюк-Унгуряну, директор Фонду енергоефективності наголосила: «Фонд, як інструмент фінансової підтримки енергоефективності для ОСББ, повинен стати національною історією успіху. Програма «Енергодім» — це механізм комплексної модернізації житлового фонду України. Реалізація програми дозволить українцям не лише економити на комунальних послугах та підвищити рівень енергоефективності житла, а й забезпечить дотримання міжнародних зобов’язань нашої держави у сфері енергоефективності, сприятиме зниженню рівня викиду парникових газів СО2 та впровадженню заходів з енергозбереження та ефективного використання енергетичних ресурсів».

Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний». А перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.

За словами керівника відділу програм допомоги, «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні Йоганнеса Баура енергоефективність є одним з найважливіших і найуспішніших напрямків співпраці між Європейським Союзом та Україною. Довгоочікувані реформи в цій галузі дали змогу ЄС надати значну підтримку країні. Через Програму підтримки енергоефективності для України (EE4U) ми надали 104 мільйони на гранти та технічну допомогу Фонду енергоефективності. Це одна з найбільших існуючих зараз програм в Україні. І це показує, наскільки важлива для ЄС тема реформ у галузі енергоефективності.

Згідно із офіційною статистикою щороку в Україні втрачається близько 50 відсотків газу, що використовується для опалення житлового фонду.

Енергоефективність також вважається вагомою частиною зусиль уряду в боротьбі зі зміною клімату.

«Отримавши можливість інвестувати гроші в свою нерухомість через енергоефективні заходи, люди допомагають країні економити енергію, покращувати якість життя та створювати нові робочі місця на нових ринках енергоефективності. Ця ініціатива є частиною стратегії IFC підвищувати рівень життя в Україні», — зазначив керівник регіонального офісу IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар.

Читайте також: 

Альона Бабак: Міністерство буде відрізнятися «увагою до людського розвитку, а не до розвитку домогосподарств» (ВІДЕО) До Ради внесено законопроект про створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва Гончарук: «Ми очікуємо, що кожен рік ми будемо збільшувати фінансування на будівництво доріг»
Источник: minregion

Предыдущая статьяСледующая статья