В українських містах виник будівельний колапс, роботу ДАБІ буде відновлено — Чернишов 0 42

Мінрегіон ініціює
відновлення роботи ДАБІ

Міністерство розвитку громад і територій ініціює відновлення дії Постанови КМУ № 553 «Про порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю». Як повідомляє пресслужба міністерства, відповідний проєкт постанови розісланий на погодження ЦОВВ і буде розглянутий вже на найближчому черговому засіданні Уряду.

Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов розповів, що «через відсутність держконтролю, зокрема, зі сторони органів місцевого самоврядування, в українських містах виник будівельний колапс».

«Оскільки місцева влада жодним чином не може вплинути на самочинне будівництво, це вже призводить до трагічних наслідків. Ми всі чудово пам’ятаємо інцидент в Одесі, де обвалилася частина житлового будинку, пам’ятки архітектури, внаслідок незаконних робіт забудовника з демонтажу будівлі, що розташована поруч. Така ситуація, на жаль, відбувається по всій країні», – пояснив рішення він.

Чернишов розповів, що впродовж останнього місяця зафіксовано понад 70 звернень від органів місцевого самоврядування щодо незаконних забудов, які з’явилися в їхніх містах з березня цього року. Основна їхня скарга, що вони ніяк не можуть вплинути на недобросовісних забудовників.

Новым руководителем Сервисной службы градостроительства назначена Наталья Дюжилова

Очільник Мінрегіону переконаний, що відновлення роботи ДАБІ допоможе зупинити незаконне будівництво. Контролюючі органи знову отримають змогу здійснювати перевірки, як за планом, так і позапланово.

Міністр наголосив, що цей крок жодним чином не зупиняє реформу містобудування, розпочату в березні цього року.

«ДАБІ буде ліквідовано. Крок за кроком ми зупинимо корупцію та хаос, і наведемо лад у питаннях містобудування», – наголосив Чернишов.

Нагадаємо: реформа ДАБІ почалася 13 березня. Замість одного органу тоді ще міністр розвитку громад і територій, а нині прем’єр-міністр Денис Шмигаль запропонував створити три.

За підсумками дев’яти місяців, за даними ГУ статистики Києва було прийнято в експлуатацію 254 000 кв м, що на 41% менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. При цьому вартість отримання документів в ДАБІ виросла в 3-4 рази.

Обсяг корупції в будівельній сфері становить від 3 до 10 млрд гривень в рік — Шуляк

Узнайте больше об обновлении ГАСИ, читайте спецтему Build Portal «Перезагрузка ГАСИ». 

Интересно о ремонтах: ранее мы писали о преимуществах керамической плитки, в качестве отделочного материала для ванных комнат

 
Источник: mind

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *