В Уряді запевняють, що проект бюджету не передбачає скорочення кількості одержувачів субсидій 0 36

«Скорочення викликане винятково економічними чинниками»

Міністр соціальної політики Юлія Соколовська пояснює скорочення фінансування житлових субсидій зростанням доходів громадян.

Про це Соколовська написала на своїй сторінці в Facebook,

«Після оприлюднення проекту бюджету на 2020 рік в ЗМІ поширюється інформація про зменшення витрат на субсидії, що призведе до скорочення кількості одержувачів. Хочу запевнити, що ця інформація не відповідає дійсності і є результатом неправильної інтерпретації фактів. Скорочення витрат не призведе до скорочення одержувачів», — написала Соколовська.

Вона зазначає, що в держбюджеті 2019 року на субсидії заплановано близько 47,6 млрд грн.

«Цієї суми вистачить для задоволення потреб усіх категорій населення, які потребують державної допомоги з оплати комунальних послуг», — додала Соколовська.

За її словами, якщо порівнювати з цифрами, включеними до бюджету на цей рік (55,1 млрд грн), то закладені 47,6 млрд грн — дійсно менше. Але це скорочення викликане винятково економічними чинниками — за рахунок індексації пенсій, а також збільшення рівнів мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму.

Наразі опрацьовується питання про внесення змін для посилення ефективності цієї програми і доступності для громадян, що важливо перед початком опалювального періоду.

Раніше ми писали про те, що до Ради внесено закопропроект, що передбачає тотальну перевірку отримувачів субсидії. А також про те, що Президент пообіцяв попрощатися з Урядом, якщо той не знайде спосіб знизити комунальні платежі.

Источник: epravda

Previous ArticleNext Article