Вартість газу під час опалювального сезону істотно відрізнятиметься від минулорічних цін. Коболев зробив заяву 0 65

Вартість газу наступного
опалювального сезону

Вартість природного газу залишається рекордно низькою, як порівняти з минулими періодами, і, за попередніми розрахунками, наступного опалювального сезону буде до 30% нижче, ніж торік.

«Уже сьогодні ми можемо припустити, що в другому півріччі, у розпал опалювального сезону, вартість газу все одно буде нижчою, ніж 2019 року. За попередніми розрахунками, на 20, а то й на 30%», — зазначив голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Світові ціни на газ традиційно падають у період низького попиту та зростають напередодні опалювального сезону. Але економічна криза ще більше вплинула на скорочення попиту 2020 року.

Зазначимо, що з січня 2020 року оптова ціна на природний газ у рамках спеціальних зобов’язань (ПСО) розраховується згідно з постановою Кабінету міністрів України № 17 від 24 січня 2020 року. Водночас основним індикативом є фактичні результати біржових торгів, які відбуваються з 1 по 22 число розрахункового місяця на найбільшому в Європі газовому хабі (ТТF).

Цены на газ для населения будут определятся формулой «импортный паритет плюс» – Оператор ГТС Украины

З березня на внутрішньому ринку з’явився новий ліквідний ціновий індикатор. ОГТСУ провів тендер на закупівлю газу з поставками у березні-грудні 2020 року. Торги показали значну конкуренцію, що призводить до зниження оптових цін на газ.

У розрахунках ціни на газ для побутових споживачів на липень «Нафтогаз» керувався Постановою КМУ щодо ПСО і даними щодо середньозваженої ціни переможців на торгах з поставок газу ОГТСУ.

У підсумку ціна в березні була на 14% нижчою, ніж в лютому, у квітні — на 15% нижчою, ніж у березні, у травні — на 20% нижчою, ніж у квітні, а у червні — на 6% нижчою, ніж у травні.

Ринок газу: Нафтогаз хоче, щоб клієнти постачальника «останньої надії» потрапляли до нього автоматично 

Читайте також: раніше ми писали про інноваційність рішень у водостічних системах з прямокутного профілю

 
Источник: thepage

Previous ArticleNext Article

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *