Вартість оренди офісної нерухомості у Харкові збільшилась за цей рік більш як на 20% 0 47


За 9 місяців 2019 року рівень орендних ставок на офісну нерухомість Харкова збільшився на 20,2%

Про це на «V Форумі нерухомості у Харкові: виклики та перспективи», організованого «Українським клубом нерухомості» (URE Club), повідомила Вікторія Рильцева, директорка компанії «Харків Консалтинг Груп».

За її даними, темпи зростання орендної вартості офісів, порівняно з 2018 роком, дещо знизилися: за підсумками минулого року зростання ціни становило 42,4%.

«Перш за все активність попиту на оренду якісних офісів викликана тим, що від 2013 року в Харкові майже не будували бізнес-центри класів «А» і «В», — зазначила вона.

Вікторія Рильцева розповіла, що станом на вересень 2019 року у Харкові функціонує 31 бізнес-центр класів «А», і «В» сукупною площею понад 230 тис. м2. Наразі середні орендні ставки на офісні приміщення варіюються від 10-12 $/м2 (без податків) на непрофесійні будівлі вдовж транспортних магістралей, 12-15$/м2 (без податків) на непрофесійні офіси в центральних та ділових районах міста, 15$/м2 (без податків) на професійні офісі класу «В» та 18$/м2 (без податків) на професійні офіси класу «А».

За даними екстпертки, в 2019 році збереглася тенденція, коли найбільшу питому вагу в структурі валового поглинання офісів у професійних БЦ формували сектора ІТ та телекомунікацій.

Щодо вартості офісів в сегменті купівлі-продажу, то вона зауважила, що середня ціна в Харкові знаходиться на рівні 696$/м2.

«Ціна продажів для офісів високої якості в центральних ділових районах міста знаходиться в діапазоні 900-1500$/м2», — сказала Вікторія Рильцева.

Експертка також звернула увагу на ситуацію в сегменті торгових площ: з початку року середня орендна ставка в цьому сегменті становила 15$/м2.

«За показником насиченості професійними торговими площами із розрахунку на 1000 осіб у Харкові нараз найгірший показник серед найбільших українських міст: лише 324 м2. Проте це не спонукає девелоперів до активного розвитку нових проєктів. Така ситуація призвела до того, що середня вакантність в діючих якісних ТЦ/ТРЦ не перевищує 8%, а деякі ТРЦ заповнені взагалі на 100%», — підсумувала Вікторія Рильцева.

Читайте також про те, що кожна третя новобудова Харкова має ознаки ризикованості. А також про те, що готельна нерухомість перебуває у сподіваннях на краще у найближчому майбутньому.

Previous ArticleNext Article