Верховна Рада підтримала відміну пайової участі у розвиток інфраструктури населених пунктів (ВІДЕО) 0 35


Законопроект отримав 290 голосів

11 вересня 2019 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект №1059 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні», який серед іншого пропонує відміну пайової участі у розвиток інфраструктури населених пунктів по всій Україні. Відповідне рішення підтримали 290 депутатів.

Метою законопроекту є поліпшення інвестиційного клімату України за окремими напрямами, обраними внаслідок комплексної оцінки відповідності законодавства України кращим світовим практикам, описаним Групою Світового банку у методології рейтингу Doing Business.

Для реалізації мети законопроекту пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Цивільного, Земельного, Господарського процесуального кодексів України, Кодексу України з процедур банкрутства, законів України «Про нотаріат», «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та інших законів України.

Ініціатор і співавтор законопроекту, народний депутат Олена Шуляк написала на своїй сторінці у Facebook:

«Мій дебют з виступом з трибуни Верховної Ради України пройшов під номером 1059 і отримав підтримку у 290 голосів.
Це — складно. Це — про відродження економіки й наш інвестиційний потенціал. Це — про боротьбу з корупцією. Це — про добробут громадян.
Великі речі видно лише здалеку. Це — саме про цей, стратегічний крок до добробуту.
Дякую за підтримку й сподіваюсь на конструктивну співпрацю щодо підготовки до другого читання та прийняття в цілому.»

Для будівельної галузі найважливішим пунктом законопроекту є повне скасування пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, шляхом виключення статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

А також виключення частини 5 статті 30 вказаного вище Закону, та доповннення статті 7 частиною 6 такого змісту:

«6. Органам, що здійснюють управління у сфері містобудівної діяльності, архітектурно-будівельного контролю та нагляду, забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь яких послуг, матеріальних або нематеріальних активів, у тому числі здійснення будівництва об’єктів».

Окрім того, у сфері договорів застави земельних ділянок — скасовується обов’язковість проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок приватної власності, які передаються у заставу; у сфері діяльності товариств з обмеженою відповідальністю — визначаються особливості створення та діяльності товариств з обмеженою відповідальністю, що діють на підставі модельного статуту.

«290 голосів ЗА! Нарешті! На це важливе рішення ми чекали дуже довго.

Вдячний депутатам за прийняте рішення і сподіваюсь на підтримку цього законопроекту у другому читанні!», — написав на своїй сторінці у Facebook замміністра Міністерства розвитку громад і територій Лев Парцхаладзе. — Чому це важливо? Пайовий внесок в Україні у тому вигляді, в якому він зараз існує, є неефективним, породжує високі корупційні ризики. Найважливіше — він не виконує свою головну функцію — розвиток інженерно-транспортної та будівництво нової соціальної інфраструктури населених пунктів. Сьогодні регіони і так мають потужну фінансову підтримку в рамках децентралізації, а місцеві бюджети зростають. Тому пайова участь давно себе віджила. Крім цього, повна відміна пайової участі може сприяти суттєвому підвищенню позиції України у рейтингу Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво»

Вважається, що зростання на 1 пункт в загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучати країні близько 600 млн доларів інвестицій щороку.

Дивіться, як як відбувалося обговорення та голосування щодо проекту Закону №1059.

Ознайомитись із текстом Законопроекту №1059 можна на сайті Верховної Ради. Народні депутати проголосували за розгляд законопроекту за скороченою процедуррю, а це означає, що за Законопроект можуть проголосувати у другому читанні вже наступного тижня.

Previous ArticleNext Article