Вибух на Позняках: на якій стадії демонтаж будинок і як швидко зведуть нове житло — коментар КМДА 0 25

Демонтаж будинку на Позняках

У багатоповерхівці на вулиці Соломії Крушельницької, 1/5 у Дарницькому районі столиці, де у червні пролунав потужний вибух, зараз встановлюють кран для демонтажу зруйнованої секції.

Раніше фахівці прийняли рішення укріпити багатоповерхівку. Зокрема, встановили залізобетонні плити, металевий каркас та внутрішньобудинкове армування.

Також робочі облаштували наскрізні металеві балки, якими зафіксували аварійні плити з боку двору.

«Ці конструкції допоможуть уникнути обвалу будинку при демонтажі пошкоджених поверхів. На об’єкті вже повністю підготували фундамент для баштового крана. Зараз тривають роботи з нарощування верхньої частини крану. Готуються підключати кран до електромережі», – зазначив директор Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА Сергій Мартинчук.

Вибух будинку на Позняках: через 3 місяці мешканці нарешті отримали особисті речі. Як це відбувалось (ФОТО)

З його слів, поки що невідомо, скільки поверхів розберуть будівельники. «Нині ще не знаємо, чи обов’язково знімати поверхи до фундаменту, чи можна залишити перших два-три. Будівельники в процесі робіт будуть досліджувати, які конструкції збережені, а які – неможливо врятувати», – наголосив Мартинчук.

Нагадаємо, що на відновлювальні роботи з резервного фонду бюджету Києва виділили 15,7 млн грн. Мартинчук каже, що по актах виконаних робіт підрядникам вже невдовзі перерахують 2 млн грн. Демонтажні роботи планують завершити до кінця року. Після демонтажу зруйнованих квартир, місто планує відновити будинок. Роботи стартують вже наступного року.

«Скільки часу займе відбудова – поки що невідомо. Мусимо спочатку знати, з якого поверху відбудовувати. І враховувати ці нюанси при формуванні бюджету на 2021 рік. Але, думаю, за півтора року можна відновити багатоповерхівку до попереднього стану», – наголошує Мартинчук.

Сусідні під’їзди, з його слів, вціліли через специфіку панельних будинків – основний удар взяв на себе епіцентр вибуху.

Нагадаємо, внаслідок вибуху 21 червня в десятиповерхівці на Позняках загинуло п’ятеро людей, зруйновані 40 квартир.

Постраждалі мешканці будинку отримали до 100 тисяч гривень допомоги і квартири. У жовтні рятувальники почали повертати мешканцям вцілілі речі. Тоді в одній із квартир вони знайшли вогнепальну зброю, боєприпаси та вибухонебезпечні рідини

Введем полный локдаун на 3 недели, если не остановим рост эпидемии — Шмыгаль о карантине 

Интересно о ремонте: ранее мы писали о том, как выгодно использовать пространство после остекления балкона пластиковыми окнами

 
Источник: 3m2

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *